top of page

НОВИНИ

zobrazenna_viber_2024-05-01_17-13-38-718 (1).png

Заходи у рамках співпраці зі Шкарівським опорним ліцеєм-гімназією

У рамках Меморандуму про співробітництво КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» з Шкарівським опорним ліцеєм-гімназією Білоцерківської міської ради Київської області 30 квітня 2024 року було проведено ряд спільних заходів закладів освіти.

Зустріч за круглим столом представників адміністрації, викладачів та вчителів, представників студентського і учнівського активів дала можливість скорегувати діяльність у реалізації спільних проєктів, програм і  заходів, передбачених планом експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів у комплексі «ліцей-коледж» (2018-2024 рр.).

Практичним психологом Алісою Веред проведений воркшоп «Пошук шляху до успіху» для учнів 11 класу, метою якого є розвиток мотивації до досягнення успіху, створення атмосфери позитивного спілкування, навчання навичок подолання труднощів та  розвиток міжособистісної взаємодії та взаєморозуміння.

У ході заходу учасники мали змогу усвідомити власні перешкоди на шляху до мрій, ознайомитись із навичками планування й прогнозування власних досягнень, розвивати навички та вміння, необхідні для впевненої поведінки і ефективної взаємодії та формувати власне мислення на «хвилю» свого успішного «Я» в майбутньому.

Особливу увагу було приділено інтерактивній вправі «Аукціон життя», під час якої учні проаналізували власні пріоритети та загальні життєві цінності.

Проведено анкетування здобувачів освіти 11 класу щодо виявлення проблем і труднощів у виборі майбутньої професії та закладу освіти. Після аналізу анкет будуть надані поради психолога педагогічним співробітникам ліцею.

Вікторія Опаряк, викладач мистецьких дисциплін коледжу, ознайомила учнів 10 класу ліцею із особливостями святкування Великодніх свят у світі. Здобувачі освіти виконували великодню листівку у техніці айріс-фолдінг, використовуючи кольоровий, крафт-папір та папір для дизайну, створили об’ємні роботи зі спіральним зображенням. Виконаними роботами вони зможуть прикрасити інтер’єр чи подарувати їх рідним та друзям.

zobrazenna_viber_2024-04-29_16-16-02-411 (1).png

Фестиваль учнівських та студентських проєктів з хімії

З метою виявлення, підтримки та розвитку творчого потенціалу молоді, обдарованої в галузі хімії, активізації творчої діяльності педагогів, популяризації оригінальних хімічних ідей та методів навчання хімії Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка на базі кафедри хімії та методики викладання хімії й Полтавською академією неперервної освіти ім. М. В. Остроградського за підтримки Міністерства освіти України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» 26 квітня 2024 року в режимі онлайн було проведено «Фестиваль учнівських та студентських проєктів з хімії» за напрямом «Ужиткова хімія».

З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися:

Гриньова Марина Вікторівна, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук;

Фазан Василь Васильович, проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук;

Новописьменний Сергій Анатолійович, декан факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, кандидат педагогічних наук, доцент;

Черепіна Наталя Василівна, методистка вищої категорії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

На фестиваль було подано близько 300 проєктних робіт здобувачів освіти з різних куточків України, з поміж яких і дослідження студенток КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 12 ПОа групи – Анни Кравченко і Єлизавети Приходько (викладач Олена Тимченко) на тему «Визначення вмісту кофеїну в різних зразках чаю та кави». Яскраво, емоційно, науково, але доступно Анна і Єлизавета презентували свій проєкт. Виступ наших колежанок справедливо визнано одним з найкращих.

zobrazenna_viber_2024-04-26_13-03-52-601 (1)_edited.jpg

Участь у регіональному методичному онлайн-кластері

25 квітня 2024 року на базі КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А. С. Макаренка» відбувся методичний онлайн-кластер «Партнерська діяльність викладачів і студентів педагогічних ЗФПО. Проєкт «Мій герой» в рамках роботи методичного об'єднання викладачів іноземних мов педагогічних ЗФПО Центрального регіону України. 

Участь у роботі онлайн-кластеру взяли здобувачі освіти та викладачі іноземних мов КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Студентки 32 ПО(а) групи Катерина Хорошко, Софія Дворна представили проєкт «My Hero Oleksandr Chuiko» (керівник Олена Счастлива) та зворушливо розповіли про випускника коледжу Олександра Чуйка, українського військовослужбовця, капітана, командира вертолітної ланки вертолітної ескадрильї 18 ОБрАА Повітряних сил Збройних сил України, який загинув у 2022 році на Миколаївщині.  Анастасія Бутенко, студентка 12 ПО(а) групи, представила англомовий проєкт  про героя нашого часу Валерія Залужного (керівник проєкту Ольга Жало). 

Щиро вдячні викладачам та студентам за підготовку та успішне представлення англомовних проєктів «MY HERO» на регіональному зібранні. Всім учасникам онлайн-кластеру бажаємо успіхів і нових цікавих проєктів! 

Ми віримо, що Україна перемоги буде країною, гідною своїх героїв! 

Мій герой

Me Hero

zobrazenna_viber_2024-04-25_16-58-02-267 (1).png

Захист курсових робіт у коледжі

24 квітня 2024 року відбувся захист курсових робіт студентами 4 курсу спеціальності 013 Початкова освіта освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр». Щиро раді повідомити про успішний захист курсових робіт з методики навчання англійської мови нашими випускниками! Студентки 42 ПО (а) групи Вікторія Казміренко (методист Ольга Жало), Орина Євтушенко (методист Валентина Лук’яненко) ґрунтовно опрацювали матеріал з обраних проблем, розкриваючи теми курсових робіт, засвідчили ґрунтовні знання з педагогіки, психології, методики навчання англійської мови в початковій школі, розуміння сучасних підходів до навчання англійської мови молодших школярів на основі нових прогресивних концепцій, упровадження новітніх технологій у освітній процес, реалізації інтегрованого підходу до навчання англійської мови у Новій українській школі, формування міжпредметних ключових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації дитини у суспільстві.

Навчально-методичні матеріали, розроблені в  ході написання курсових робіт, свідчать про вміння студенток  розробляти та застосовувати цікаві ігрові прийоми і методи навчання молодших школярів. Представленими фрагментами уроків, виховними заходами, дидактичними матеріалами, іграми для навчання студентки доводять свої планувально-конструктивні, аналітичні вміння, знання особливостей навчання учнів початкової школи, вміння моделювати, конструювати й організовувати різноманітні  форми роботи на уроці англійської мови в початковій школі. 

Студентки довели, що знання, отримані в коледжі, допомагають досягати вагомих результатів. Такий важливий здобуток свідчить про їхню відданість, наполегливість і вміння працювати. Так тримати!

Успіх наших випускників – це стимул для молодшої когорти студентів, а також для майбутніх вступників до коледжу, щоб не лише долучитися до нашої дружної студентської спільноти, а й перевершити їхні досягнення. В коледжі вас чекає надзвичайно захоплюючий шлях навчання, під час якого ви зможете розвиватися як особистість та професіонал. Не бійтеся викликів, вони зміцнюють характер та готують до успішного майбутнього. Приєднуйтеся до нашого колективу та долучайтеся до цікавих навчальних проєктів, щоб спільно досягати нових висот! З нетерпінням чекаємо зустрічі з вами на порозі нашого коледжу. Разом ми зможемо досягати неймовірних результатів!

seminar_5 (1)_edited.jpg

Обмін досвідом щодо якісної практичної підготовки майбутніх фахівців освіти

На базі КЗ КОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А. С. Макаренка» 17 квітня 2024 року відбувся онлайн-семінар «Про підготовку майбутніх фахівців у форматі сучасного освітнього простору: роль інноваційних технологій», участь у якому взяли завідувачі навчально-виробничої практики дев’яти педагогічних ЗФПО Центрального регіону України.

Учасники онлайн-семінару обмінялися досвідом щодо реалізації завдань якісної підготовки фахівців освіти, організації методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив. Було наголошено, що інноваційною основою підготовки майбутніх педагогів у закладах фахової передвищої освіти є створення когнітивного й духовно-розвивального середовища. Особливе значення для забезпечення інноваційності такого середовища має врахування ціннісних орієнтацій та мотиваційної сфери здобувачів освіти, їхньої професійної позиції та спрямованості. 

Досвідом роботи КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» поділилася завідувач навчально-виробничої практики коледжу Вікторія Галашевська. Тема її виступу «Підготовка майбутніх вихователів дошкільних закладів до інноваційної педагогічної діяльності» актуальна, адже останні роки педагогічна практика набула нових форм реалізації.

zobrazenna_viber_2024-04-12_22-28-36-450 (1)_edited.jpg

Студентські перлинки

11 квітня 2024 року на базі КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж ім. А. С. Макаренка» відбувся регіональний методичний фестиваль «СТУДЕНТСЬКІ ПЕРЛИНКИ» для викладачів математичних дисциплін і здобувачів фахової передвищої освіти педагогічних закладів центрального регіону України.  

Мета фестивалю – створення умов для пошуку та реалізації ініціатив молоді щодо створення сучасного освітнього середовища, а також отримання навичок генерації педагогічних ідей та їх презентацій.

Основний девіз фестивалю: «Якщо я дам тобі яблуко і ти даси мені яблуко, то кожен з нас матиме одне яблуко. Якщо я поділюся з тобою ідеєю і ти поділишся зі мною ідеєю, то кожен з нас матиме дві ідеї». 

Робота фестивалю проводилася за такими напрямами: 

·        цікавий урок математики у початкових класах;

·        позакласна робота з математики;

·        навчання математики дистанційно;

·        тьюторські компетентності вчителя в умовах воєнного часу.

У фестивалі взяли участь голова циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін коледжу Світлана Іванівна Сокол і студент 43 ПО(ін,ф) групи Ілля Баурда.

За підсумками студентського онлайн-голосування Ілля Баурда (викладач Світлана Сокол), який презентував урок-квест, був визнаний переможцем фестивалю за оригінальність і новаторство, актуальність і перспективність реалізації. 

Вітаємо з перемогою студента! Бажаємо творчих успіхів!

014.png

Сучасний педагог чи педагог сучасності

Сучасне освітнє середовище потребує творчого педагога, який володіє інноваційними і цифровими технологіями навчання, готовий до здійснення досліджень, особистісної реалізації, навчання впродовж життя. Саме тому викладачі коледжу приділяють особливу увагу підготовці майбутніх фахівців освіти, здатних бути гнучкими, самостійно опановувати знання і використовувати їх в практичній діяльності, критично сприймати інформацію, бути мобільними в умовах швидкоплинних змін.

10 квітня 2024 року студенти 32 ПОа групи стали активними учасниками досліджень в лабораторії професійного становлення майбутнього педагога. Під керівництвом Віри Виноградової здобувачі освіти шукали відповіді на питання:

– Хто такий сучасний вчитель та яка його роль?

– Яким має бути сучасний педагог?

– Навіщо педагогу постійно навчатися?

У сприятливій, комфортній атмосфері через ігрову діяльність (вправи «Дерево знань», «Портрет сучасного педагога». криптограми, QR-codе) Анна Нікітенко і Вікторія Станівська ознайомили одногрупників з картою компетентностей сучасного педагога. Катерина Ніколаєва представила сфери діяльності вчителя початкової школи, проаналізувала його професіограму та циклограму. Єлисавета Ярошинська і Катерина Хорошко визначили найважливіші якості компетентного педагога. Презентувала досвід використання інноваційних технологій на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ» Юлія Яковишина.

Насамкінець вправа «Методичні пазли» допомогла учасникам заходу розробити поради майбутнім фахівцям освіти.

zobrazenna_viber_2024-04-11_09-43-13-263 (1)_edited.jpg

Професійне становлення

Під таким гаслом відповідно до плану проведення декади педагогічної майстерності викладачів природничих дисциплін, БЖД та охорони праці проходили дні відкритих пробних уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ» здобувачів освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

10 квітня 2024 року відкритий пробний урок «Я досліджую світ» у 3-Г класі Білоцерківського ліцею-гімназії № 12 провела студентка 31 ПО(і) групи Софія Ільченко. Дослухавшись до порад учителя-класовода Олександри Кардаш і методиста Ольги Литвин, студентка розробила сучасний цікавий сценарій уроку на тему «Я маю право на права» і успішно його провела. Реалізуючи компетентнісний і діяльнісний підходи до навчання, значну увагу на уроці приділила формуванню когнітивного, емоційно-ціннісного і діяльнісного компонентів громадянської компетентності, розвитку морально-етичної свідомості – норм і правил взаємин людини з іншими людьми, соціальними групами і спільнотами. Перевагу надавала інтерактивним методам навчання, ігровій та практичній діяльності учнів. Навчальна мультимедійна презентація, створена студенткою-практиканткою, відповідала всім дидактичним вимогам, забезпечувала унаочнення найважливішого в навчальному матеріалі, сприяла розвитку понятійного мислення дітей, підтримувала емоційну, позитивну атмосферу уроку.  

Цей перший відкритий урок для Софії Ільченко – ще один крок до професійного становлення, а для запрошених студентів – шлях до розвитку їх професійної компетентності як майбутніх учителів початкової освіти.

1.jpg

Медіаграмотне заняття з хімії

Сучасна молодь живе у медійному просторі, активно його досліджує за допомогою ґаджетів, споживає велику кількість інформації. Розвитку аналітичного мислення, вмінням висловлювати обґрунтовані судження, усвідомленню необхідності критичного підходу до медіаджерел сприяло проведення 09 квітня 2024 року у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії природничих дисциплін, БЖД і охорони праці Оленою Тимченко медіаграмотне заняття з хімії на тему «Особливості взаємодії сульфатної кислоти з металами» зі студентами 11 ПОі групи.

У ході заняття здобувачі освіти аналізували інформацію, розміщену на відкритих онлайн платформах, на достовірність. Чи дійсно сульфатна кислота утворюється в природі та наповнює Мертве озеро на острові Сицилія; чи насправді на Венері йде дощ із сульфатної кислоти; чи міститься в слині равликів і в сльозах людини, що ріже цибулю, ця кислота та чи може вона бути харчовою добавкою – ці питання стали предметом дослідження та обговорення учасників освітнього процесу. Глибокий аналіз, проведений творчими групами, засвідчив присутність фейкової інформації, наукових неточностей та маніпуляцій.

Підсумки і рефлексія підтвердили, що заняття було цікавим й інформативним для здобувачів освіти.

zobrazenna_viber_2024-04-05_16-24-37-676.jpg

Коучинг – це про майбутнє…

04 квітня 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках декади педагогічної майстерності викладачів природничих дисциплін, БЖД та охорони праці відбулася зустріч студентів 31 ПО(і), 34 ПО(ін) груп із викладачами та випускниками в методичній лабораторії на тему «Коучинг – це про майбутнє…», організатором і модератором якої виступила викладач природничих дисциплін Ольга Литвин. 

На зустрічі були завідувач навчально-методичного кабінету коледжу Олена Счастлива, голова циклової комісії викладачів природничих дисциплін, БЖД та охорони праці Олена Тимченко, викладач інформатики Аліна Круликівська.

Модератор розпочала зустріч із гри слів «Класний учитель – який він?», наголосила, що учитель у сучасній початковій школі не єдиний наставник та джерело знань, а коуч, фасилітатор, тьютор, модератор в індивідуальній освітній траєкторії дитини, націлений на навчання впродовж всього життя. Студентам-практикантам поставила риторичні запитання, а потім оголосила тему та мотивувала цілі зустрічі:

- А в чому нині моє зростання?

- Чого нового я вчуся в цей час? 

- У чому для мене виклик сьогоднішнього дня? 

Інформаційний блок зустрічі, який підготували Ольга Литвин і студентки 31 ПО(і) групи Дарія Вдовика та Аліна Дороніна, забезпечив розкриття таких питань:

 - Історія виникнення коучингу; 

- Засновники концепцій коучингу;

- Базові етапи коучингу; 

- Три ключові моменти коучингу; 

- Коучинг в освіті.

Реалізуючи практичний блок, модератор провела вправу «Колесо життєвого балансу – основний інструмент коучингу», яка дала можливість кожному учаснику зустрічі побудувати колесо власного життя та виявити той основний напрям, із яким варто працювати насамперед, визначити кроки, які слід зробити, щоб підвищити якість свого життя в цій сфері, передбачити зміни, що приведуть до зростання задоволеності в усіх або в більшості сфер. В ідеалі Колесо Життя має бути повним, але для цього людина повинна щось робити.

У рубриці «Запитання до випускника» працювали студентки Анастасія Гутник (41ПО(і) група), Інна Рачинська (43 ПО(ф, ін) група), які чесно, ґрунтовно, об’єктивно відповіли на запитання третьокурсників, поділилися досвідом успішного проведення педагогічної практики.  Своє бачення  причин, чому «Вчитель – це круто», представила Інна Рачинська.

У заключній частині зустрічі Ольга Литвин провела вправи «Звички», «Шість неможливостей», «Бінго», що допомогли присутнім дійти висновків:

- Щоб отримати те, чого ніколи не мали, потрібно почати робити те, чого ніколи не робили! 

- Всі ми різні, і сприйняття наше різне, тому і в коучингу у кожного свій шлях.

123456.PNG

Лабораторія професійного становлення майбутнього педагога

02 квітня 2024 року у рамках проведення декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії природничих дисциплін, БЖД та охорони праці студенткою 32 ПО(а) групи – Гаркавою Валерією, був проведений відкритий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Охорона довкілля – спільна справа всіх землян» (методист Віра Виноградова).

Студентка-практикантка проявила педагогічну творчість та майстерність, самостійність в організації освітнього процесу, вміння працювати з дитячим колективом, створивши атмосферу зацікавленості, доброзичливості, взаємоповаги.

Валерія Гаркава успішно використала різноманітні методи та прийоми навчання, поєднанні з сучасним цифровими інструментами. Під час слухання казки молодші школярі мандрували на невідому планету, що дало змогу сформулювати тему уроку. Цікаві завдання і вправи, читання вірша, перегляд відеоматеріалу, робота над прислів’ями та створення пам’ятки «Друга природи» сприяли усвідомленню школярами необхідності і важливості збереження довкілля, вирішення екологічних проблем планети Земля, формуванню особистої відповідальності за охорону природи.

Упродовж уроку молодші школярі отримали можливість висловити власне ставлення щодо збереження природних ресурсів та вміння використовувати відходи, що сприяло поглибленню знань з питань охорони довкілля.

7.png

Інтегроване заняття-workshop на тему «Когнітивний розвиток дітей за методикою Мрії Монтессорі»

У рамках декади педагогічної майстерності викладачів психолого-педагогічних дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 28 березня 2024 р. для здобувачів 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта фахової передвищої освіти та здобувачів 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта проведено інтегроване заняття-workshop на тему «Когнітивний розвиток дітей за методикою Мрії Монтессорі». 

Модератори заходу – викладачі циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін Стаднік Надія і Літвін Юлія.

Стаднік Надія розповіла про життєвий і творчий шлях Марії Монтессорі. Студенти переглянули відео про систему Марії Монтессорі.

Літвін Юлія ознайомила присутніх із напрямами, які М. Монтессорі втілила у 5 зонах діяльності: зона навичок практичного життя, сенсорно-моторна, математична, мовна та космічна і запросила всіх присутніх до практичної діяльності з матеріалами. 

Зона сенсорно-моторного розвитку включала роботу з піском у sand-box, ігри з паличками Кюізенера, блоками Дьєнеша, різноманітними фігурами. При вивченні математичної зони використовувалися математичні ваги, геометричні фігури, геоборд, дидактичні матеріали для виконання математичних дій. Мовна зона була представлена іграми «Потяг», «Вкладиші», «склади розповідь». Космічна зона, яка передбачає вивчення основ біології, географії, природничих наук, включала роботу з іграми на липучках різноманітного спрямування.

Студенти із задоволення вправлялися у використанні дидактичних матеріалів і отримали велике задоволення від участі в заході. По закінченню було продемонстровано заповіді, які залишила у спадок Марія Монтессорі.

33c98ea8-467a-4118-811f-05d7a1d5baa2.jpg

Готуємося навчати нове покоління по-новому

У комфортних умовах тренінгової зали КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» для здобувачів фахової передвищої освіти 2-го курсу спеціальності 013 Початкова освіта 27 березня 2024 року проведено психолого-педагогічний кластер «Особливості дітей цифрового покоління Alpha та способи взаємодії з ними вчителя». 

Основну увагу присутніх було сконцентровано на зміні парадигми навчання і викладання у відповідності до ключових компонентів формули Нової української школи – дитиноцентризм і педагогіка партнерства.

Спікер кластера Тетяна Міщенко коротко ознайомила учасників і гостей із авторською моделлю психолого-педагогічного кластера, в якій  передбачено використання знань з психології, педагогіки, нейроосвіти та інформаційно-комунікаційних технологій у процесі вивчення навчальних дисциплін «Теорія і практика педагогічної взаємодії» та «Інноваційні освітні технології з основами педагогічної майстерності».

Тетяна Олексіївна, презентуючи психолого-педагогічний кластер як інноваційну освітню технологію, вказала ключову ідею кластера – підготовка майбутніх вчителів до реалізації дитиноцентричної парадигми навчання в умовах цифрової трансформації освіти. 

Було обґрунтовано необхідність  реалізації інтегрованого підходу до використання  сучасних знань, а саме:

з нейропсихології  (мозкова організація вищих психічних функцій мозку дитини і зміни у пізнавальних процесах учнів початкової школи);
з нейродидактики (основні факти про мозок в ситуації навчання, природні принципи і здатності навчання мозку);
з педагогіки  НУШ (мета і ціннісні орієнтири Держстандарту початкової освіти, ідеї дитиноцентризму та принципи партнерства);
з ІКТ і медіаграмотності (вміння користуватися цифровою технікою, свідомо аналізувати і тлумачити інформацію).
Учасники кластера зуміли створити творче освітнє середовище, в якому презентували найбільш вдалі фрагменти виконання самостійної дослідницько-пошукової роботи такі студенти: Подвисоцька Поліна, Гребеніченко Дар’я, Ковальчук Анастасія, Дєєва Надія, Жарнікова Анастасія, Бабаніна Софія.

Розкриваючи особливості дітей цифрового покоління Альфа,  виступаючими визначено ряд змін у пізнавальних процесах (сприймання, увага, пам'ять, мислення), і окремо виділено феномен «кліпове мислення» учнів, яке має і переваги, і недоліки. Серед основних його переваг  вказано на захист від перенасичення інформацією і швидкість реакції, а серед недоліків – зниження концентрації уваги, здатності критично мислити, зниження рівня успішності в навчанні.

Учасники кластера сконцентрували увагу на пошуку ефективних способів взаємодії вчителя з учнями цифрової епохи – на переході від педагогіки вимог до педагогіки відносин, ненасильницькому спілкуванні, на особливостях мікронавчання, принципах нової  методики CLICK-навчання (фрагментарності, візуалізації, анімації, асоціації, аргументованості, відтворення), розвитку поняттєвого мислення (розуміння сутності процесів, понять, причинно-наслідкових зв’язків, єдності протилежностей) тощо.

Присутні дійшли висновку, що нова система освіти повинна адаптуватися до особливостей дітей нового покоління, вона має йти за учнем, який показує, як його краще навчати  в умовах нових реалій. 

13 учасникам психолого-педагогічного кластера вручено сертифікати.

izobrazenie_viber_2024-03-29_12-39-21-842.jpg

Вітаємо з успішною атестацією

27 березня 2024 року відбулося засідання атестаційної комісії КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

На підставі п. 1.3. Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022  № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 року за  № 1649/38985, змін до Положення, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 23.12.2022 № 1169 атестаційна комісія вирішила:

 • присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»:

Бреус Наталії Олександрівні, викладачу історії;

Лобко Таісії Валеріївні, викладачу методики навчання української мови;

Парфеновій Юлії Анатоліївні, викладачу інформатики;

Панченко Марині Григорівні, викладачу кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти;

 • підтвердити раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший викладач»

Опаряк Вікторії Олександрівні, викладачу образотворчого мистецтва;

 • підтвердити раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», підтвердити раніше присвоєне педагогічне звання «викладач-методист»:

Корчинській Наталії Юріївні, викладачу української мови і літератури;

Литвин Ользі Петрівні, викладачу природничих дисциплін;

Міщенко Тетяні Олексіївні, викладачу дисципліни  «Інноваційні освітні технології з основами педагогічної майстерності»;

Мусієнко Наталії Дмитрівні, викладачу зарубіжної літератури;

Сокол Світлані Іванівні, викладачу математики;

Шульзі Олені Трохимівні, викладачу образотворчого мистецтва.

Щиро вітаємо наших колег з успішною атестацією. Дякуємо за працю і досвід, творчість і професіоналізм. Ви – найкращі!

b9bfd0d1-56f7-4bbe-99be-368a12786519.jpg

Професійне становлення майбутніх педагогів

У період з 18 до 25 березня 2024 року було проведено звітні конференції за підсумками переддипломної педагогічної практики здобувачів освіти випускних груп спеціальностей 013 Початкова освіта, 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 231 Соціальна робота, 012 Дошкільна освіта. 

Під час конференцій завідувач навчально-виробничої практики Вікторія Галашевська узагальнила результати проходження практики з точки зору компетентнісного підходу до підготовки майбутніх фахівців освіти. 

Здобувачі освіти випускних груп  підготували  цікаві виступи з презентаціями про організацію освітнього процесу у сучасному закладі освіти під час проходження практики, поділились враженнями і результатами своєї переддипломної практики. Були продемонстровані методичні напрацювання, проаналізовані проведені уроки та заняття, висвітлені теми і проблеми консультацій для батьків учнів та вихованців зокрема. 

Також учасники конференцій зазначили, що педагогічна практика сприяла формуванню мотиваційної та практично-методичної складових їх професійної компетентності, реалізації власної траєкторії професійного зростання; наголосили, що адміністрацією коледжу та керівниками практики було забезпечено належний рівень організаційної, консультативної та навчально-методичної підтримки здобувачів освіти для успішного проходження практики.

Записати2.PNG

Сторінки педагогічної практики

Педагогічна практика «Пробні заняття та уроки» студентів спеціальності 013 Початкова освіта є запорукою успішної підготовки майбутнього педагога до здійснення професійної діяльності в школі. Сьогодні вона проводиться в непростих для  закладу освіти, як і для всієї країни, умовах. 

Протягом двох місяців студенти-практиканти 32 ПО(а) та 33 ПО(ф) груп оволодівають різними формами навчального процесу: очною, дистанційною та змішаною;  знайомляться з особливостями освітнього процесу в початковій школі; творчо використовують знання та уміння, отримані на навчальних заняттях з методик навчання в початкових класах; демонструють навички організації освітнього процесу на уроці; проявляють особистісну готовність до роботи вчителем початкових класів та максимально випробовують свої сили в обраній професії.

Готуючись до уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ», студенти набувають педагогічного досвіду, вдало впроваджують сучасні технології навчання, використовуючи роботу в групах, парах та такі інтерактивні методи, як: «Павутинка», «Впіймай у долоньки», «Так чи ні», «Робота з цеглинками», «Незакінчене речення», «Мікрофон» тощо. На уроках прослідковується міжпредметна інтеграція з українською мовою, технологіями і дизайном, мистецтвом, літературним читанням.

Майбутні фахівці вміють підтримувати високу працездатність учнів та створювати  сприятливу атмосферу навчання, що забезпечує формування у здобувачів освіти ключових компетентностей. 

Щиро тішимося успіхами студентів 32 ПО(а) групи Софії Тонкошкур, Анастасії Кириленко, Софії Степанової та 33 ПО(ф) групи Дениса Пригорницького, Назарія Проценка, які у березні провели свій перший урок інтегрованого курсу «Я досліджую світ» (методист Віра Виноградова). Позитивні відгуки класоводів та захоплені обличчя молодших школярів є свідченням результативності перших кроків у педагогічній діяльності.

izobrazenie_viber_2024-03-26_21-20-08-198.jpg

Перший обласний онлайн-конкурс з образотворчого мистецтва «Земля в моїх очах»

20 березня, у день весняного рівнодення, у світі відзначають День Землі. Дату Всесвітнього дня Землі вибрали і затвердили у 1971 році в Організації Об'єднаних Націй з миротворчою та гуманістичною місією. Цей день має особливе значення сьогодні, коли наше життя нищить отрута війни.

Саме тому за ініціативи заступника директора з виховної роботи Оксани Косяк цикловою комісією викладачів мистецьких дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» з 1 по 20 березня 2024 року було проведено Перший обласний онлайн-конкурс з образотворчого мистецтва, присвячений Всесвітньому дню Землі, серед учнівської та студентської молоді Київської області «Земля в моїх очах». 

Мета мистецького заходу:  підтримка та розвиток творчості підростаючого покоління, розкриття його творчого потенціалу; популяризація і розвиток різних напрямків та жанрів образотворчого мистецтва; соціально-психологічна та емоційна підтримка усіх учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану; стимулювання професійної діяльності та самореалізації молодого покоління; виховання художньо-естетичних смаків виконавців; обмін досвідом між учасниками конкурсу та їх керівниками.

У обласному мистецькому конкурсі взяли участь представники 10 закладів освіти Київщини. 

22 березня 2024 року під час онлайн-конференції за результатами оцінювання членів журі у  складі: Ружицький В. А., в.о. директора КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», кандидат педагогічних наук; Опаряк В. О., викладач мистецьких дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», голова циклової комісії викладачів мистецьких дисциплін; Слуцька Н. О., викладач мистецьких дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», викладач-методист;  Козаченко В. Л., викладач мистецьких дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», викладач-методист – було підбито підсумки та оголошено переможців: 

Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво» 

ІІ вікова категорія

Гран-Прі – Уляна Мазій, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

ІІІ вікова категорія

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Вікторія Капітоненко, студентка Ржищівського індустріально-педагогічного коледжу.

Диплом лауреата ІІ ступеня – Вікторія Капітоненко, студентка Ржищівського індустріально-педагогічного коледжу. 

Диплом лауреата І  ступеня – Яна Будан, Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну.

Гран-Прі  – Діана Юрченко, Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну.

Номінація «Графіка»

І вікова категорія

Диплом лауреата ІІ ступеня – Софія Жукова, КЗ КОР «Київський обласний ліцей».

Диплом лауреата І ступеня – Ліна Нечипоренко, КЗ КОР «Київський обласний ліцей».

Гран-Прі – Міла Ананенко, Дослідницька гімназія Гребінківської селищної ради.

ІІ вікова категорія

Диплом лауреата ІІ ступеня – Дар’я Артеменко, КЗ КОР «Київський обласний ліцей».

Диплом лауреата І  ступеня – Тетяна Спіцина, Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну.

Гран-Прі  – Софія Тарабріна, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

ІІІ вікова категорія

Диплом лауреата І  ступеня – Христина Гуцалюк, Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну.

Гран-Прі  – Дмитро Лемешко, Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну.

Номінація «Живопис»

І вікова категорія

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Єва Тарадай, Білоцерківська гімназія-початкова школа №4.

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Анастасія Ткач, Білоцерківська гімназія-початкова школа №4.

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Маргарита Брежнєва, Білоцерківська гімназія-початкова школа №4.

Диплом лауреата ІІ ступеня – Єва Андрійчук, Білоцерківський ліцей іноземних мов-гімназія №9.

Диплом лауреата ІІ ступеня – Анастасія Улько, Білоцерківський ліцей іноземних мов-гімназія №9.

Диплом лауреата ІІ ступеня – Міла Ананенко, Дослідницька гімназія Гребінківської селищної ради.

Диплом лауреата І ступеня – Поліна Столярова, приватний заклад «Білоцерківський ліцей «Перлина знань».

Гран-Прі – Каріна Опанасюк, Тетіївський ліцей №4.

ІІ вікова категорія

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Вікторія Ткаченко, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Вікторія Храбуст, КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І. С. Нечуя-Левицького».

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Анастасія Мельник, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата ІІ ступеня – Ольга Кротко, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата ІІ ступеня – Олександра Дишкантюк, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата І ступеня – Марія Ніколаєва, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Гран-Прі – Дарина Давиденко, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

ІІІ вікова категорія

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Анастасія Гутник, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата ІІІ ступеня – Анастасія Гутник, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата ІІ ступеня – Марина Гаюк, КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Диплом лауреата І ступеня – Наталія Ткаленко, КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І. С. Нечуя-Левицького».

Гран-Прі – Тетяна Мельниченко, КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І. С. Нечуя-Левицького».

Подяками за підготовку призерів конкурсу було нагороджено наставників: Дениса Соседка, Людмилу Лемешко, Любов Купріянчук, Тетяну Митрофанову, Надію Кухарську, Марту Варавську, Наталію Темченко, Наталію Кнуренко, Олену Гріщенко, Вікторію Опаряк, Валентину Козаченко та Наталію Слуцьку.

Антропогенний вплив людини і війни завдають великої шкоди планеті, яку вона не може сама подолати. Тому щиро дякуємо усім учасникам конкурсу та їх наставникам за активність, небайдужість до окресленої проблеми, креативність і талант.  

izobrazenie_viber_2024-03-25_14-26-22-980.jpg

Важливі рекомендації науково-методичної ради

20 березня 2024 року було проведено друге у цьому році засідання науково-методичної ради КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» під головуванням Валерія Ружицького. 

Члени науково-методичної ради працювали за таким порядком денним:

Про роботу педагогічного колективу на IІІ (практично-діяльнісному) етапі  науково-методичної проблеми коледжу «Цифрова трансформація як умова створення сучасного освітнього середовища, підвищення якості освіти та підготовки конкурентоспроможного фахівця».
Про удосконалення освітньо-професійних програм спеціальності 013 Початкова освіта.
Про формування навчальних планів на 2024/2025 навчальний рік для здобувачів освіти 2024 року набору.
Про рукописи навчально-методичних видань, підготовлених педагогічними працівниками коледжу.
Відповідно до порядку денного було ухвалено такі рішення:

- Рекомендувати внести корективи до плану роботи педагогічного колективу на IІІ (практично-діяльнісному) етапі  науково-методичної проблеми коледжу «Цифрова трансформація як умова створення сучасного освітнього середовища, підвищення якості освіти та підготовки конкурентоспроможного фахівця» відповідно до представленої МОН України Стратегії розвитку освіти і науки до 2027 року;

- Рекомендувати упровадження електронного документообігу в управлінській сфері коледжу;

- Рекомендувати внести зміни до освітньо-професійних програм «Початкова освіта. Основи інформатики», «Початкова освіта. Англійська мова», «Початкова освіта. Основи інклюзивного навчання», «Початкова освіта. Організатор спортивних секцій і клубів» підготовки фахового молодшого бакалавра спеціальності 013 Початкова освіта у зв’язку з переходом на термін навчання 4 роки та подати на затвердження педагогічною радою; 

- Рекомендувати внести зміни до освітньо-професійної програми «Середня освіта. Образотворче мистецтво»:  перенести початок вивчення навчальної дисципліни «Педагогіка» з  V у  ІV семестр;

- Схвалити розроблені навчальні плани на 2024/2025 навчальний рік для здобувачів освіти набору 2024 року та подати на затвердження педагогічною радою. 

Також члени ради схвалили рукописи навчально-методичних видань, підготовлених викладачами Наталією Бреус і Тетяною Міщенко, та рекомендували подати їх на розгляд навчально-методичної ради Університету Григорія Сковороди в Переяславі з метою експертної оцінки щодо друку та використання в освітньому процесі педагогічних закладів фахової передвищої освіти.

Записати.PNG

Семінар-практикум «Казка в нашому житті»

У рамках декади педагогічної майстерності викладачів психолого-педагогічних дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 20 березня 2024 року викладачкою психолого-педагогічних дисциплін Юлією Сидоренко проведено семінар-практикум до Всесвітнього дня казки «Казка в нашому житті». Учасниками заходу були здобувачі освіти 101СР і 2 ДО груп, а також викладачі Тетяна Панченко, кандидат психологічних наук, та Надія Стаднік, кандидат педагогічних наук.

Казка – це невичерпне джерело народної мудрості та один з найпопулярніших жанрів словесності. Перебуваючи сьогодні у сфері дитячого фольклору, вона зберігає архаїчні елементи, плекає ідеали краси, доброти, милосердя, засуджує жадібність, корисливість і нечесність. Також слухання казок допомагає розвинути мовлення і образне мислення. Тому важливо розповідати малюкам цікаві історії, а школярів спонукати самостійно складати казки. Завдяки казці освітній простір дитини, дорослої людини перетворюється у фантастичний світ, де відбувається активізація внутрішніх ресурсів особистості, моделюється, гармонізується майбутнє, вдосконалюється взаємодія з навколишнім світом.

Під час заходу здобувачі освіти мали змогу прослухати казки, проаналізувати їх, усвідомити ті уроки, які дає казка для розвитку особистості – це уроки на все життя: основи дружби, відваги, співчуття, уміння слухати; уміння пізнавати; уміння порівнювати та зіставляти; уміння мислити; естетичні відчуття; почуття гумору. Юлія Сидоренко інтерактивними вправами залучила учасників до прочитання уривків казок і виправлення помилок, до гри «Бюро знахідок». Також здобувачі освіти відгадували казки за підказками, розгадували ребуси та кросворди, брали участь у жартівливій вікторині. 

Присутні на семінарі-практикумі пройшли цікавий та пізнавальний шлях країною казок, перевірили свої знання та добре натренували пам’ять, згадали багато казок, які можуть використовувати в майбутній професійній діяльності. 

Нехай казкові герої завжди будуть поруч, надихаючи нас на нові відкриття і пригоди! 

2 1.png

Онлайн-зустріч із професійного розвитку

19 березня 2024 року професійна спільнота вчителів мистецтва Роменщини зібралася на онлайн-зустріч «Застосування елементів арттерапії на уроках мистецтва. Нетрадиційні техніки малювання», спікером якої виступила Вікторія Опаряк, викладач мистецьких дисциплін КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», за освітою – вчитель образотворчого мистецтва, психолог, арттерапевт; член журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» у номінації «Образотворче мистецтво» (Київська обл.), переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Образотворче мистецтво». 

Презентуючи досвід роботи, Вікторія Опаряк працювала над тим, щоб присутні стали активними учасниками зустрічі, яка розпочалася з визначення психічного стану за допомогою рухомих картинок. Потім педагоги ознайомилися з особливостями застосування в практичній діяльності вчителя мистецтва таких технік та методів, як: coffee art, tee art (чайна гризаль), мандалотерапія, zentangle, тістопластика, віртуальна екскурсія, малюнок пожмаканим папером та монотипія. Зацікавили слухачів метафоричні асоціативні кулі – унікальний метод для створення успішної комунікації вчителя й школярів – та один із найбільш незвичних напрямів у сучасному мистецтві – food art.  Не обійшлося й без творчої роботи – створювали власну оригінальну казку.  Підсумком зустрічі стала вправа «Свічка».

Такі зустрічі корисні як для професійного розвитку педагогів, так і для ментального здоров’я.

zobrazenna_viber_2024-03-20_13-48-32-403.png

Теорія і практика в дії

Як за допомогою трьох простих інгредієнтів створити справжнє свято творчості для дітей? Саме про це дізнавалися під час інтегрованого заняття наші майбутні бакалаври.

19 березня 2024 року, коли за вікном пролітав колючий сніжок, студенти груп 1ПОс та 2ДО проводили час у теплій обстановці творчого майстер-класу. У рамках інтегрованого заняття з дитячого експериментування (викладач, кандидат педагогічних наук Надія Стаднік) та народознавства (викладач Марина Панченко) здобувачі освіти готували обрядову випічку з солоного тіста та налаштовувалися закликати весну.

Експериментальною частиною заняття стало випробування двох рецептів солоного тіста: більш простого, всього з трьох складових, та трішки складнішого, з п'яти. До звичних борошна, солі та води додавали клей ПВА та олію. У підсумку обидва тіста показали відмінні результати для роботи: пластичність, м'якість, піддатливість навіть для дитячих пальчиків. А ще на практиці дійшли висновку, що, коли тісто трохи підсихає, його можна просто змочити водою і творити далі.

Що ж виготовляли учасники експерименту? Відповідно до теми з народознавства "Харчові традиції українців" готували вареники і пельмені, використовуючи різні техніки ліплення з арсеналу жінок і дівчат нашого регіону. Також повторили символіку у прикрашанні короваю та методику формування обрядової пташки-жайворонка для зустрічі весни.

Викладачі і студенти радо занурилися у процес творіння: ліпили, вирізали, фантазували, обговорювали методи використання тіста під час занять у ЗДО та школі. 

Наприкінці заходу учасники підбили підсумки: солоне тісто - недорогий і доступний матеріал, який реалізує багато навчальних та розвиваючих завдань для дошкільників і молодших школярів. А ще є чудовим антистресом, що є дуже важливим чинником в умовах сьогодення.

izobrazenie_viber_2024-03-15_11-47-40-739.jpg

Тематичний діалог «Бути вчителем чи ні?»

У п’ятницю, 15 березня 2024 року, у рамках декади педагогічної майстерності циклової комісії викладачів мистецьких дисциплін відбувся тематичний діалог між студентами 41СО(ом) та 31 СО(ом) груп «Бути вчителем чи ні?». 

Мета заходу – передача та набуття досвіду проведення переддипломної педагогічної практики, розкриття шляхів розвитку успішної особистості фахівця освіти. 

Старшокурсники разом зі своїм наставником Оленою Шульгою залюбки ділилися власними знахідками, підготували цікаві форми роботи, які викликали неабиякий інтерес учнів під час практики, допомагали шкільне життя зробити цікавим, змістовним і веселим. Зокрема, Ольга Поршнєва продемонструвала лайфхаки роботи з програмами Learning Apss.org, Wordwall, Genially, miro, BouncyBalls.org,  Марія Горбань розкрила власні здобутки в роботі з  п’ятикласниками на тему «Символіка кольору у гримі». 

Викладач Олена Шульга спланувала захід так, щоб в діалозі бажання виступити, розкрити власну думку виникало у кожного присутнього. Студенти грали в «чарівний глечик», викладали «ступні» на стежку знань, вішали яблучка на «дерево навчання», говорили про Амонашвілі тощо.

Час минув швидко, невимушено, а присутні пішли з думкою, що бути вчителем образотворчого мистецтва – це драйвово! 

zobrazenna_viber_2024-03-12_15-35-26-346.jpg

Творча кухня: пастозний живопис маслом «імпасто»

12 березня 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках декади педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін Валентиною Козаченко був проведений мистецький майстер-клас «Творча кухня: пастозний живопис маслом «імпасто» для студентів 31СО(ом) групи. 

Малювання методом «імпасто» є однією з технік, яка дозволяє створювати особливі ефекти та надає творчості більшу виразність. Участь у майстер-класі надала змогу учасникам освітнього процесу опанувати нові техніки малювання, розвинути свої мистецькі навички, сприяла розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів образотворчого мистецтва. 

Присутні на заході колеги відзначили, що участь у таких майстер-класах є важливою для мотивації студентів до подальшого вивчення мистецтва та його втілення в життя, а також сприяє підвищенню професійного рівня майбутніх педагогів.

1.jpg

Відкрите заняття з живопису «Весняний натюрморт»

У рамках декади педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін 07 березня 2024 року викладачем Анастасією Морською було проведено відкрите заняття "Весняний натюрморт. Олійний живопис" для студентів 21 СО (ом) групи.

Під час заняття було продемонстровано не лише послідовність створення швидкого етюду натюрморту з натури олійними фарбами, а й приділено значну увагу формуванню у здобувачів освіти естетичних почуттів, вміння бачити прекрасне у простих речах.

Заняття відвідали викладачі коледжу: Вікторія Опаряк та Наталія Слуцька.

izobrazenie_viber_2024-03-06_15-36-54-315.jpg

Майстер-клас «Монотипія»

Мистецтво з його унікальними можливостями цілісного впливу на особистість є не тільки джерелом естетичного виховання, а й універсальним засобом творчого розвитку. Воно допомагає глибше пізнати себе, свій внутрішній світ, спонукає до самовдосконалення. Саме мистецтво з його чи не наймогутнішою силою емоційного впливу на свідомість і підсвідомість людини  є потужним джерелом не лише художнього виховання, а й формування емоційно-естетичної культури. Всебічний, повноцінний і грамотний розвиток особистості можливий лише за умови присутності в його процесах культурно-мистецького аспекту.

Саме тому у рамках декади педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін 6 березня 2024 року у Білоцерківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі викладачем Наталією Слуцькою було проведено майстер-клас «Монотипія» для студентів  21 СО (ом) та 31 СО (ом) груп, головним посилом якого став вислів: «У кожній дитині  є краплина таланту». Під час заходу учасники познайомилися з різновидами графічної техніки створення художніх відбитків, що поєднує елементи живопису, ознайомилися з творчістю українського художника, лауреата Шевченківської премії, який працював в техніці монотипії, Іваном Васильовичем Остафійчуком. Теоретичні знання були успішно закріплені під час практичної частини - здобувачі освіти створили творчі шедеври у новій техніці, додавши нових фарб прийдешній весні.

foto 10.jpg

Відкрите заняття з історії України

«… допоки є такі люди, Україна не помре!» (Л. Лук’яненко)
 

Роль дисидентів-шістдесятників надзвичайно велика, бо саме ці люди наблизили незалежність України. Про них говорили: «ті, що роблять те, чого не можна». Більшість дисидентів пройшли арешти, в’язниці і табори, а ті, хто залишився на волі, не служили радянським ідеям, вони захищали не тільки українську мову і культуру, вільну думку, слово, але й права людини і нації, відстоювали національне питання.

Саме тому у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії суспільних дисциплін 27 лютого 2024 року Наталією Бреус було проведено відкрите навчальне заняття з історії України для студентів  22ПО(а) групі на тему «Зародження дисидентського руху в Україні».

У ході заняття здобувачі освіти визначали сутність і значення дисидентського руху, охарактеризували особливості його зародження в Україні, визначили власну позицію щодо питання про системну кризу радянського суспільства, зв’язки між цими процесами та особливостями політичного життя й суперечливими явищами у культурі та духовному житті в Україні.

IMG_0862.jpg

Участь у регіональному філологічному проблемному столі педагогічних ЗФПО Центрального регіону України

Виховати мовну особистість, здатну досконало володіти всіма мовними засобами в різних мовленнєвих ситуаціях, – одне з важливих завдань, яке стоїть перед викладачем-філологом. Недостатньо дати здобувачам освіти лише необхідні лінгвістичні знання, треба навчити бездоганно володіти ними у власному мовленні, що послужить, передусім, умовою формування професійної комунікації педагога. В умовах сьогодення викладач філологічно-гуманітарних дисциплін повинен чітко усвідомлювати свою мету й бути готовим не тільки прийняти виклик, а й вчасно та компетентно на нього відреагувати. «Сучасні виклики у викладанні філологічно-гуманітарних дисциплін: реалії та перспективи» – це питання, яке стало ключовим під час обговорення учасниками регіонального проблемного столу педагогічних ЗФПО Центрального регіону України, який відбувся 27 лютого 2024 року на базі Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка».

У заході взяла участь Оксана Косяк, заступник директора з виховної роботи, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», яка висвітлила питання «Інтеграція на заняттях СУМ як запорука ефективного розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців освіти». Під час виступу філологиня акцентувала увагу учасників проблемного столу на важливості правильного вибору стратегії роботи, доборі дієвих методів і прийомів, які забезпечать максимальну ефективність освітнього процесу, особливо зараз, коли умови навчання постійно змінюються.

zobrazenna_viber_2024-02-17_14-42-26-595.jpg

Книжкова виставка “Освітні технології у розвитку особистості дошкільника”

З 22 лютого 2024 року в читальній залі бібліотеки Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу діє книжкова виставка “Освітні технології у розвитку особистості дошкільника”. 

Вихованню та розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та програм розвитку “Впевнений старт” та “Стежина” допоможе представлена на книжковій виставці література. Забезпечити наступність у реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання; створити організаційно-педагогічні та навчально-методичні умови для якісної дошкільної освіти шляхом урізноманітнення форм її здобуття - мета запропонованих навчально-методичних посібників та підручників. Запропоновані завдання, вправи, інтегровані заняття поглиблять знання дітей про навколишній світ, розвивають логічне мислення, дрібну моторику, пам’ять, увагу в різних ігрових ситуаціях. Різнопланова, колоритна книжкова експозиція сприяє реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання, формуванню національного типу особистості для здобувачів освіти спеціальності “Дошкільна освіта”.

Записати14.PNG

Історичні читання у коледжі

15 лютого 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках декади педагогічної майстерності викладачів суспільних дисциплін було проведено історичні читання «Повсякденне життя та культура у міжвоєнний період».

Зі вступним словом до всіх присутніх звернулася викладачка суспільних дисциплін Ніна Молокова, яка відмітила, що метою історичних читань є поглиблення  знань студентів про рівень розвитку культури, науки, техніки в міжвоєнний період; з'ясування значення наукових досягнень для розвитку індустріального суспільства у міжвоєнний період; розкриття суті технічного прогресу та відмінності в розвитку культури демократичних і тоталітарних держав.

Студенти коледжу–учасники конференції  опрацювали додаткові історичні джерела й розповіли присутнім про вчених, письменників, діячів культури та мистецтва, які зробили великий внесок у розвиток людства.  

Були розкриті наступні питання:

Найважливіші науково-технічні досягнення у міжвоєнний  періоду (Валентин Шуляк);
Підвищення ролі освіти в умовах швидкого зростання промисловості та нового технічного рівня (Діана Онищенко);
Основні тенденції у розвитку літератури (Єлизавета Приходько);
Основні мистецькі напрями  першої половини  ХХ століття (Соломія Кречківська);
Театр і кіно. Музика (Віра Бубенко).
Присутні на історичних читаннях поглибили знання зі всесвітньої  історії  першої половини ХХ століття.

0-02-05-9eb77151a79511858648af8fed451af7f03937f145f7ecde48a95632b92e6a96_e933c40e6c0fa09f_

Студентська конференція «Вистояли - переможемо»

14 лютого 2023 року в рамках декади педагогічної майстерності викладачів суспільних дисциплін було проведено студентську конференцію «Вистояли - переможемо», приурочену 10-ій річниці від початку російсько-української війни.

Модератором конференції була Ніна Молокова, викладач суспільних дисциплін, яка звернулася до всіх присутніх зі вступним словом, зазначивши, що  10 років тому, в лютому 2014 року розпочалася російсько-українська війна, коли російська армія під прикриттям мирних жителів і без оголошення війни вдерлася на територію України. Було окуповано Автономну Республіку Крим і місто Севастополь, згодом – частину територій Донецької та Луганської областей.

Студенти коледжу-учасники конференції ознайомили присутніх із подіями російсько-української війни. 

На конференції були розкриті наступні питання:

«Кіборги вистояли, не вистояв бетон» (Єлисавета Ярошинська, студентка 32 ПОа група);
«Перші дні війни. Битва за Гостомель» (Альбіна Прокопенко, студентка 24 ПОін групи);
«Крилатим ґрунту не треба» (Катерина Хорошко, студентка 32 ПОа групи);
«Символи стійкості: як Азовсталь вистояла перед випробуванням часу» (Діана Гаган, студентка 24 ПОін групи);
«Воїни не вмирають – вони живуть вічно» (Даша Білобров 24 ПОін група)
Ми так багато втратили за ці роки…Мільйони людей залишились без домівок. Змушені були шукати прихисток на чужині. Українці ховають рідних, прощаються з полеглими героями. Але ми не дали планам окупанта здійснитися. Україна стоїть. ЗСУ борються, крок за кроком звільняючи рідну землю, а мирні  тримають тил.

Віримо в остаточну поразку агресора та перемогу України! За нами правда, тому вистоїмо, тому переможемо!

zobrazenna_viber_2024-02-21_21-40-06-845.jpg

Декада педагогічної майстерності викладачів циклової комісії фізико-математичних дисциплін

Завершилась декада педагогічної майстерності викладачів циклової комісії фізико-математичних дисциплін у КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж». 

Циклова комісія, яку очолює Сокол С. І., нараховує 9 викладачів.

Одним з пріоритетних завдань циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін є система роботи з обдарованою молоддю, розвиток творчої активності студентів, їх професійної компетентності. 30 січня 2024 року було проведено I етап XVІІІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів коледжу, де змагалися студенти І-ІІІ курсів, а 14 лютого 2024 року – I етап XV Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів коледжу, в якій взяли участь студенти І курсів. 

Учасники олімпіад засвідчували свою обізнаність в теорії та показували вміння застосовувати її на практиці. Завдання були підвищеної складності, але водночас цікаві і спрямовані на виявлення найкращих знавців математики та інформатики.

Педагогічні працівники коледжу мали можливість побувати на відкритих навчальних заняттях:

викладача Парфенової  Ю. А. – інформатика, тема «Криптографічні методи захисту інформації»;
викладача Титаренко Л. П. – математика, тема «Конус. Площа поверхні та об’єм»
викладача Журавської Н. М. – математика, тема «Застосування похідної функції»; 
викладача Сокол С. І. – математика, тема «Тіла обертання. Конус, його елементи»; 
викладача Хоренко Т. О. – фізика, тема «Побудова зображень у дзеркалах і лінзах. Формула лінзи»
Цікавими відкритими заходами для студентів були:

вікторина «Інформатичний калейдоскоп» (викладач Галашевська В. М.);
«Навчання в Інтернеті» (викладач Круликівська А. О.);
математична вітальня «Чарівний світ математики» (викладач Сокол С. І)
На завершення декади викладачі циклової комісії фізико-математичних дисциплін взяли участь у засідання круглого столу «Інтегроване навчання як чинник оптимізації природничо-математичних дисциплін», який організувала голова циклової комісії Сокол С. І., де в центрі уваги було питання вдосконалення професійної підготовки викладачів. 

7a50c651-0165-47c0-8144-891dc373837a.jpg

На шляху європейської інтеграції

13-14 лютого 2024 року пройшла друга серія інтерактивних тренінгів для студентів Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу "Зовнішня та безпекова політика ЄС разом із YEAs" і "Дезінформація та маніпуляція та антифейкова гра разом із YEAs" від ініціативи “Посли європейської молоді” за сприяння громадської організації “Асоціація Кебет”.

Захід зібрав 28 студентів та студенток!

Наталія Баліцька, фасилітаторка менторської програми ініціативи "Посли європейської молоді" в Україні, розповіла під час першого дня тренінгу про зовнішню та безпекову політику Європейського Союзу. Протягом другого дня студенти дізналися про дезінформацію та маніпуляцію, а також зіграли в антифейкову командну гру "НотаєНота".

Протягом заходу учасники були залучені до інтерактивних ігор та квізів з призами, обговорити почуте під час кавоперерв та були нагороджені дипломами та смаколиками!

Висловлюємо щиру подяку ініціативі “Послів Європейської молоді” за плідну співпрацю у форматі тренінгів з подарунками та громадській організації "Асоціація Кебет" за сприяння реалізації цього трьохстороннього проєкту!

Ініціатива “Посли європейської молоді” – це не політична, волонтерська, динамічна комунікаційна мережа, яка об’єднує людей 16-26 років із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України, країн-членів ЄС та Великої Британії. ​Мета мережі – підвищити обізнаність про ЄС, його співпрацю з країнами-східними партнерами, продемонструвати результати цієї співпраці та сприяти побудові діалогу між молоддю на різні теми.

Ініціатива діє в рамках регіональної комунікаційної програми ЄС для Східного партнерства “EU NEIGHBOURS EAST”, що фінансується Європейською комісією.

Слідкувати за новинами ініціативи, а також отримувати інформацію щодо можливостей від ЄС для молоді на щоденній основі можна підписавшись на Telegram-канал “Можливості для української молоді від ЄС”: https://t.me/Yeas_opportunities Громадська організація “Асоціація Кебет”: https://instagram.com/kebetas_association?igshid=YzAwZjE1ZTI0Zg==

29-08-2023.jpg

Важливі рішення педагогічної ради

29 січня  2024 року  в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання педагогічної ради. 

Було підбито підсумки освітньої діяльності коледжу за І семестр та визначено пріоритетні напрями роботи на ІІ семестр 2023/2024 навчального року, зокрема, визнано роботу педагогічного колективу в І семестрі 2023/2024 навчального року такою, що забезпечує виконання навчальних планів і освітньо-професійних програм спеціальностей; визначено пріоритетними такі напрями діяльності педагогічного колективу в ІІ семестрі 2023/2024 навчального року:

- створення безпечного освітнього середовища;

- надання якісних освітніх послуг;

- розвиток матеріально-технічної бази для ефективної організації навчання в умовах воєнного стану;

- реалізація нових підходів до профорієнтаційної роботи. 

Затверджено нові Положення, які регламентують освітню діяльність коледжу:

- Положення про порядок створення та організацію роботи Екзаменаційної комісії в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»; 

- Положення про індивідуальний навчальний план здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»; 

Положення про підготовчі курси щодо вступу в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж». 

Також затверджено план підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» на 2024  рік; список здобувачів освіти ІІ курсу спеціальності 013 Початкова освіта – претендентів на золоту медаль; список здобувачів освіти заочної форми навчання спеціальностей 013 Початкова освіта, 231 Соціальна робота – претендентів на  диплом з відзнакою в 2023/2024 навчальному році. Члени педагогічної ради прийняли рішення про визнання курсів підвищення кваліфікації 12 педагогічних і науково-педагогічних працівників; допуск 37 здобувачів освіти 3 зПОс групи  8 здобувачів освіти 302 зСР групи до атестації.

zobrazenna_viber_2024-01-18_12-13-12-646.jpg

Важливі рішення науково-методичної ради

17 січня в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося перше в 2024 році засідання науково-методичної ради під головуванням Валерія Ружицького. У засіданні взяли участь 16 членів науково-методичної ради та запрошені: Н. Корчинська, Н. Мусієнко, завідувачі відділення; В. Галашевська, завідувач навчально-виробничої практики.

 Члени науково-методичної ради обговорили та ухвалили важливі рішення з ряду питань:

 • Про стан підготовки до акредитації освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта», «Початкова освіта. Інформатика» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

 • Про моніторинг працевлаштування випускників КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 2023 року. 

 • Про результати  моніторингу навчання здобувачів із предметів профільної середньої освіти в академічних групах І та ІІ курсів спеціальностей 013 Початкова освіта, 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво).

 • Про нову редакцію Положення про порядок створення та організацію роботи Екзаменаційної комісії в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

 • Про нову редакцію Положення про індивідуальний навчальний план здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Також було обговорено та схвалено план підготовки до засідання педагогічної ради ««Професійно-практична підготовка здобувачів освіти як чинник позиціонування коледжу на ринку освітніх послуг», який представила завідувач навчально-виробничої практики Вікторія Галашевська.

Члени науково-методичної ради схвалили та рекомендували подати на розгляд навчально-методичних рад закладів вищої освіти з метою експертної оцінки щодо друку та використання в освітньому процесі педагогічних закладів фахової передвищої освіти рукописи навчально-методичних видань таких педагогічних працівників: Литвин О. П., Счастливої О. Д., Жало О. А., Шульги О. Т., Панченко М. Г.

zobrazenna_viber_2024-01-17_11-18-28-586.jpg

Науково-педагогічний брифінг «Освітня траєкторія майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти»

17 січня 2024 року відбувся науково-педагогічний брифінг на тему «Освітня траєкторія майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти», в якому взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти: ПАНЧЕНКО Тетяна Леонідівна - завідувачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидатка психологічних наук; СТАДНІК Надія Вікторівна - старша викладачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидатка педагогічних наук; РАТУШИНСЬКА Анастасія Сергіївна - старша викладачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидатка педагогічних наук.

Активними учасниками брифінгу стали студенти спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта, які презентували свої наукові доробки, які дозволяють сформувати індивідуальну освітню траєкторію, як персональний шлях реалізації особистісного та професійного потенціалу здобувача вищої освіти.

Розглядались такі проблемні питання як: Індивідуальна освітня траєкторія студента: теоретичні аспекти організації (Панченко Тетяна); Модернізація професійної підготовки майбутніх фахівців в Україні (Ратушинська Анастасія); Формування професійної підготовки майбутніх вихователів до інноваційної діяльності (Стаднік Надія); Етична підготовка майбутніх учителів початкових класів у контексті ідей Нової української школи (Висіцька Ангеліна); Формування комунікативної компетентноті майбутніх учителів засобами невербального спілкування (Музика Ірина); Хмарні технології як сучасний напрям інформаційно-комунікаційних технологій в освіті (Вакуленко Єлизавета); Підготовка майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до ознайомлення дітей із природою (Мельник Аліна); Формування медіаграмотності майбутніх вихователів у процесі професійної підготовки (Коваль Аліна); Мнемотехнічні прийоми у роботі з дошкільниками (Горбик Вікторія).

Під час брифінгу студенти мали змогу обмінятись досвідом індивідуальної освітньої траєкторії, а саме: як усвідомлено і відповідально обрати шлях реалізації особистісно професійного потенціалу з урахуванням вимог Стандарту освіти та власних ціннісно-смислових установок, потреб, мотивацій, можливостей та досвіду, оформлений й упорядкований за педагогічної підтримки викладачів кафедри в індивідуальній освітній програмі, яка реалізується за розробленим індивідуальним освітнім маршрутом.

086c0098-66a7-4e5a-9cda-21a5799572d0.jpg

Працюємо в таблицях Google та Excel

11 січня 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках методичного тижня  відбулося практичне заняття «Цифрові інструменти в освітньому процесі коледжу», на якому викладачі коледжу мали нагоду потренуватися форматувати електронні таблиці Google та Excel для оформлення сторінок електронного журналу.

Завідувач навчально-методичного кабінету Олена Счастлива зупинилася на труднощах щодо ведення електронного журналу академічної групи викладачами коледжу, роздрукуванні його змісту та вимогах до зберігання.

Викладач інформатики Наталія Саражинська зупинилася на  питанні можливостей хмарного сервісу Google Таблиці для форматування електронних таблиць, які згенеровані з сервісу Google Classroom для друку паперової версії електронного журналу.

Викладач інформатики Юлія Парфенова показала можливості Microsoft Excel, а також продемонструвала роботу з командами вкладок цієї програми, що стануть у нагоді викладачам у роботі зі звітною документацією.

Присутні на практичному занятті викладачі отримали за запитом консультації та змогли удосконалити свої вміння працювати з електронним журналом. Заняття сприяло  розвитку  цифрової компетентності педагогів.

3757b642-5948-4969-80dc-c0cefeed32f0.jpg

Семінар-практикум для кураторів академічних груп

Сьогодні як ніколи актуалізувалася тема необхідності переходу до освіти, що ґрунтується на цінностях, а не «ідейності», як це було в радянські часи. На жаль, радянська інерція «виховної роботи» все ще дається взнаки.

Та чи не найголовніша проблема полягає в тому, що наша система освіти ще з радянських часів ворожа до індивідуальності. Скільки б ми не говорили про дитиноцентризм, він випаровується, як тільки починає йтися про конкретну дитину з її бажаннями та проблемами. Це і є лакмусовим папірцем нереформованості української системи освіти. Бо головний виклик — це виклик індивідуалізації.

Саме це питання стало ключовим під час практичного семінару для кураторів академічних груп «20 каменів спотикання в освіті», який було проведено у рамках методичного тижня 10 січня 2024 року заступником директора з виховної роботи Оксаною Косяк, головою циклової комісії кураторів академічних груп Юлією Донченко та практичним психологом Алісою Веред.

Учасники заходу під час роботи у групах та обговорення проаналізували пріоритети радянської моделі виховання: 

 • колективістське виховання,

 • репетиційна педагогіка, 

 • довільно-примусовий принцип організації заходів, 

 • орієнтація на кількість, що не переходить у якість,

 • виховні бесіди (читання моралі) як основний метод «впливу»,

 • відсутність позитивного емоційного балансу,

 • домінування форми над змістом тощо, та дійшли висновку, що, на жаль, ще й сьогодні зустрічаються ці «камені спотикання», тому їх потрібно прибрати зі шляху української освіти. 

Під час рефлексії присутні дійшли висновку, що зміни залежать від кожного з нас. Тому думайте інакше, йдіть своєю дорогою, вітайте різноманітність!

zobrazenna_viber_2024-01-10_15-34-07-644.jpg

Нейропедагогічний підхід до викладання і навчання

09 січня 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках методичного тижня викладач психолого-педагогічних дисциплін Тетяна Міщенко провела семінар-практикум на тему «Базові положення нейропедагогіки в освіті», у якому взяли участь викладачі коледжу. 

Мета заходу–поширювати новітні тенденції розвитку нейроосвіти як нової наукової області у галузі нейронаук; популяризувати факти про роботу мозку у ситуації навчання, застосування принципів природного навчання, використання універсальних механізмів навчання мозку, створення умов для упровадження нейропедагогіки як інтегрованої мозок-орієнтованої моделі навчання. 

Увагу викладачів сконцентровано на основний сенс нейропедагогіки: «спочатку вивчити, як працюють мозок та нервова система людини, а потім уже обирати найкращі методи навчання». 

Методична структура побудови заходу тісно пов’язана з основною ідеєю – узгодження процедур викладання і навчання із психічним станом мозку студента, що розвивається, і спрямована на розкриття змісту базових положень нейропедагогіки: факти, принципи, можливості, умови, механізми. 

У ході презентації Тетяна Міщенко продемонструвала основні результати дослідження нейронауки через короткий огляд книг зарубіжних науковців Д. Медіна, Д. Соуза,Е. Дженсена, С. Деана та ін. 

Теоретична частина семінару була розкрита на основі змісту книги «12 принципів навчання мозку/розуму в дії: навчання для розвитку мислення вищого рівня та виконавчої функції» (2016, третє видання) американського вченого, доктора філософії дослідницького інституту природного навчання(Каліфорнія) Ренате Нуммели Кейн та Джеффі Кейн. 

Для активізації діяльності учасників використано різні засоби навчання: музику А.  Вівальді «Пори року. Зима»; відеокліп «Як працює мозок»;відеофрагменти виступів кандидатки з біологічних наук, української нейрофізіологині Вікторії Кравченко «Чотири «кити» у навчанні» та «Нейромедіатори в навчанні»; «Нейрофізіологічна вправа для дітей і дорослих».

Практична частина семінару включала виконання інтерактивних вправ: дискусію «Чому нейроосвіта тренд ХХІ століття?»; індивідуальну роботу з пам’яткою «Принципи навчання мозку»; роботу в парах за таблицею «Можливості навчання мозку»; виконання тесту; полілог в малих групах щодо прийомів реалізації принципів і можливостей навчання мозку на етапах мозок-орієнтованої моделі навчання: 

- «Розслаблена пильність: створення оптимального емоційного клімату»;

 -«Оркестрове занурення в складний досвід: створення оптимальних можливостей для набуття досвіду на основі закономірностей мозку»; 

- «Активна обробка досвіду: створення оптимальних способів для закріплення вивченого». 

Учасники семінару-практикуму прийшли до висновку, що зміни у організації освітнього процесу в умовах коледжу тісно пов'язані з нейропедагогічним підходом до викладання і навчання, в центрі якого суб'єкт-суб'єктні відносини на рівні «Людина-Людина». Підведення підсумків засвідчило досягнення запланованих результатів навчання, а «дофамінова рефлексія» продемонструвала високий рівень задоволеності роботою.

zobrazenna_viber_2024-01-08_14-39-00-431.jpg

Методичний тиждень розпочався

Відповідно до Програми реалізації основних напрямів Стратегії розвитку  КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» на 2023/2024 навчальний рік в період з 08 до 12 січня 2024 року в закладі проходитиме методичний тиждень під гаслом «Тиждень спілкування, обміну досвідом, навчання».  

У день відкриття тижня в коледжі відбулася презентація тематичної виставки «Модернізація змісту і навчально-методичного забезпечення освітніх компонентів», підготовлена працівниками  навчально-методичного кабінету Оленою Счастливою та Ольгою Литвин. У цей же день за круглим столом зібралися голови циклових комісій. Разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Тетяною Хоренко та завідувачем навчально-методичного кабінету Оленою Счастливою обговорили результати навчання здобувачів освіти за І семестр 2023/2024 н. р. з дисциплін, охоплених комісією, поділилися досвідом роботи щодо оцінювання в рамках бальної та рейтингової систем, ведення електронного журналу, визнали  необхідність апробації ще трьох варіантів електронних журналів, схвалили порядок денний засідань циклових комісій на січень 2024 року:

 1. Аналіз результатів навчання здобувачів освіти за І семестр 2023/2024 н. р. з дисциплін, охоплених комісією/кафедрою.

 2. Про виконання навчальних планів та опрацювання навчального матеріалу з дисциплін, охоплених комісією/кафедрою, за І семестр 2023/2024 н. р.

 3. Про підготовку до декади педагогічної майстерності викладачів фізико-математичних дисциплін (Сокол С. І., 29.01-09.02.24).

 4. Про підготовку до декади педагогічної майстерності викладачів суспільних дисциплін (Молокова Н. О., 12.02-23.02.24).

 5. Про рукописи навчально-методичних видань, підготовлених викладачами циклової комісії.

zobrazenna_viber_2023-12-21_11-50-23-936.jpg

Перемога у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Christmas Star»

20 грудня 2023 року підбито підсумки Міжнародного фестивалю-конкурсу «Christmas Star» («Різдвяна Зірка»), що проходив у Тбілісі (Грузія). Вітаємо студентку 21 СО(ом) групи коледжу Ольгу Коротко, яка стала лауреатом І премії (робота «Посуд на блакитному») в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» (живопис) і отримала запрошення представляти Україну у фіналі міжнародного фестивалю-конкурсу «Славянськи венец» (Болгарія) на 2024 рік (к. к. «Золоті піски» 18-25.08.2024).

 Висловлюємо подяку викладачу мистецьких дисциплін Наталії Слуцькій, яка готувала Ольгу Коротко до участі в фестивалі-конкурсі.  

Бажаємо і студентці, і викладачу нових творчих ідей, цікавих рішень та впевненості у досягненні мети на мистецькому та педагогічному шляху!

zobrazenna_viber_2023-12-14_19-43-53-186.jpg

Підбиваємо підсумки семестру

Наближається до завершення І семестр 2023/2024 навчального року. 11 грудня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»  відбулася інструктивно-методична нарада  з викладачами. У ході виступів та діалогу було розглянуто особливості системи семестрового оцінювання результатів засвоєння здобувачами освіти окремих модулів, основні принципи організації підсумкового контролю за шкалою ЄКТС (Хоренко Т. О., заступник директора з навчально-виховної роботи), оцінювання за 12-бальною шкалою (1-2 курси) з корегуванням семестрової оцінки (Корчинська Н. Ю., завідувач відділення), фіксацію  результатів підсумкового контролю в паперових та електронних журналах роботи академічної групи (Счастлива О. Д., завідувач навчально-методичного кабінету), створення друкованої версії електронного журналу (Парфенова Ю. А., викладач інформатики).

Учасники наради відзначили, що інформація була актуальна і корисна.

IMG-2c798f20cfc19e4916e80ac65d0d0e41-V.jpg

Сучасні тренди у сфері ELT

06 грудня 2023 року в  КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії іноземних мов викладач Ольга Жало провела зустріч у лабораторії професійного розвитку на тему «Сучасні тренди у сфері ELT», у якій взяли участь студенти 32 ПО(а) та 42 ПО(а) груп.

Мета заходу – поширювати новітні тенденції у галузі ELT, популяризувати впровадження новітніх технологій, застосування цифрових ресурсів, медіазасобів, інтерактивних методів в освітній процес навчання англійської мови у початковій школі; мотивувати та активізувати пізнавальну діяльність студентів, формувати уміння критичного і творчого методичного мислення в процесі вирішення професійних завдань; сприяти створенню творчого соціокультурного ресурсу формування й розвитку особистісної та професійної компетентності студентів.

Захід мав практичне спрямування, були розкриті наступні питання: 

1. Мультимодальність в ELT – комунікативні навички для сьогоднішнього покоління – Ольга Жало, викладач методики навчання англійської мови.

2. Презентація інноваційних проєктних робіт студентів 42 ПО (а) групи – Вікторія Казміренко:

- Використання ігрових технологій та ігор для екологічної стійкості в освіті;

- Інклюзивне навчання;

- Створення позитивного навчального середовища.

3. Презентація інноваційних проєктних робіт студентів 32 ПО(а) групи – Катерина Хорошко:

- Технології в ELT;

- Інтерактивне оцінювання;

- У центрі уваги – м’які навички.

Учасники зустрічі мали змогу переконатись, як озвучені освітні тренди та новації практично працюють, як заохочувати та мотивувати молодших школярів до навчання медіазасобами у формі інтерактивної гри, як ефективно використовувати цифрові ресурси для навчання мовних навичок та мовленнєвих вмінь, як забезпечити зворотній зв’язок, інтенсифікувати та оптимізувати освітній процес.

she01.jpg

Змагання знавців української мови

06 грудня 2023 року журі підбило підсумки конкурсу, який було проведено на виконання наказу в. о. директора КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» від 20 листопада 2023 року № 132 «Про проведення І етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» серед здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
За визначенням журі переможцями конкурсу стали:

I місце – Висіцька Ангеліна Едуардівна ( 2 ПО група); 

II місце – Хом’як Лілія Петрівна (3 ДО група); 

III місце – Вакуленко Єлизавета Олександрівна (3 ПО група); Чайка Анастасія Романівна(1 ПО група). 

Вітаємо переможців I етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і викладача Ірину Волинець, яка готували їх до конкурсу! Бажаємо успіхів Ангеліні Висіцькій на ІІІ (обласному) етапі даного конкурсу.

4.jpg

Вітаємо переможців Всеукраїнського інтернет-конкурсу художньої творчості «Одягнула Україна вишиванку – то символ її й оберіг»

Наприкінці листопада підбито підсумки Всеукраїнського інтернет-конкурсу художньої творчості «Одягнула Україна вишиванку – то символ її й оберіг», який проходив на кафедрі образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Учасниками конкурсу стали вихованці близько 20 закладів освіти з усієї України.

Роботи конкурсантів були представлені у таких номінаціях:

– графіка;

– живопис;

– Digital art (цифрове мистецтво);

– декоративно-прикладне мистецтво.

Роботи учасників олімпіади оцінювало журі у складі викладачів кафедри образотворчого мистецтва: в.о завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Музика; доцент  Леонід Базильчук, доцент Олена Семенова.

Вітаємо студентів КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», які здобули перемогу у таких номінаціях:

 • Оксану Власюк, студентку 41 СО(ом) групи, Гран-прі у номінації  Digital art;

 • Світлану Моргун, студентку 41 СО(ом) групи, І місце у номінації «Живопис»;

 • Ольгу Поршнєву, студентку 41 СО(ом) групи, І місце у номінації «Живопис»;

 • Ольгу Кротко, студентку 21 СО(ом) групи, ІІІ місце у номінації «Живопис»;

 • Наталію Нагірну, студентку 31 СО(ом) групи, ІІІ місце у номінації «Графіка» та їх наставників, викладачів мистецьких дисциплін Олену Шульгу та Наталію Слуцьку.

Бажаємо скорішої Перемоги нам усім, натхнення на творчість! Усе буде Україна!!!

_viber_2023-12-01_17-05-53-990.jpg

Відкрите заняття з англійської мови

30 листопада 2023 року в  КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії іноземних мов відбувся щорічний конкурс «English Talent Show-2023», оргкомітет якого очолила Олена Счастлива.

Мета конкурсу – підвищення рівня володіння англійською мовою, виявлення обдарованої студентської молоді, розвиток інтересу до вивчення англійської мови та культури англомовних країн.  Декламація, вокал, акторська майстерність, відмінне володіння англійською мововю – саме ці таланти продемонстрували учасники.  За призові місця проєкту змагалися здобувачі освіти І-IV курсів усіх спеціальностей та рівнів освіти коледжу.

Журі конкурсу у складі Валерія Ружицького, Оксани Косяк, Валентини Лук’яненко, Ольги Жало, Єлизавети Вакуленко  визначило переможців у трьох номінаціях: «The Art of Word», «Hear My Voice», «Skit». Оцінювалися роботи за такими критеріями: творчий задум, володіння англійською мовою, використання соціокультурного матеріалу у виступі, змістовність і оригінальність роботи, артистизм.

Переможцями конкурсу «English Talent Show–2023» стали:

 «The Art of Word»

І місце – Анастасія Чайка (1 ПО група);

ІІ місце – Анастасія Панченко, Діана Онищенко (12 ПОа група);

ІІІ місце – Леся Мельник (1 ПО група).

«Hear My Voice»

Гран-прі – Катерина Хорошко (32 ПОа група);

І місце – Яна Данилюк (42 ПОа група), Вікторія Міната та Дарина Романенко (12 ПОа група); 

ІІ місце – студенти 22 ПОа групи (Сarols of the Bell), студенти 24 ПОін групи, Соломія Кречківська та Соня Осауленко (12 ПОа група);

ІІІ місце –  студенти 22 ПОа групи (Last Christmas), Вікторія Пересада (42 ПОа група) та Василь Якубинський (43 ПОф група), Юлія Музика (24 ПОін група).

«Skit»

І місце – студенти групи 32 ПОf (Obukiv’s got Talent), учасники театральної студії коледжу (Matilda);

ІІ місце –  студенти групи 1 ПО (Street Dancers), студенти групи 4 ПО (The Wonderful Wizard of Oz).

Вітаємо переможців!

Відкривайте свої таланти та удосконалюйте володіння англійською мовою разом із нами!

IMG_20231129_145448_291.jpg

Відкрите заняття з англійської мови

29 листопада 2023 року в  рамках декади педагогічної майстерності викладачів іноземних мов КЗ КОР «Білоцерківський  гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» викладач Маргарита Молокова провела в 24 ПО(ін)  групі відкрите практичне заняття з англійської мови на тему «Family And Social Life. Talking About Special Occasions».

Мета заняття – сприяти засвоєнню тематичної лексики, лексичних кліше, вчити описувати святкування визначних подій, висловлювати побажання та вітання; практикувати у декламуванні віршів і читанні автентичного тексту для отримання специфічної інформації та детального розуміння змісту; вдосконалювати вміння слухання для відбору потрібної інформації.

Завдання інтерактивних вправ були спрямовані на розвиток філологічної компетентності здобувачів освіти, поглиблення знань про спосіб життя та мислення, особливості культури народу, мова якого вивчається.

Присутні колеги відзначили, що заняття пройшло в дружній англомовній атмосфері, активній взаємодії викладача зі  студентами, що сприяло реалізації поставленої мети.

0-02-05-859d5d2a66310ba274d53f226d6e2cc357407e3f59b437830fb3bb865abe7780_8f6b32728cb33e56.

Літературно-мистецька вітальня «Завжди будь головною героїнею свого життя»

27 листопада 2023 року вся українська спільнота згадує ім’я непересічної та унікальної особистості, яскравої та самобутньої буковинки Ольги Кобилянської.

Здобувачі освіти 24 ПО (ін) групи та Наталія Корчинська, викладачка української мови та літератури, долучилися до вшанування 160 річниці від дня народження видатної української письменниці-феміністки та запросили усіх охочих до літературно-мистецької вітальні «Завжди будь головною героїнею свого життя». 

Присутні мали можливість згадати цікаві факти життя письменниці, поринути в дивовижний світ художніх творів, вкотре захопитися яскравими та неповторними героями.

Звучання меланхолійного вальсу, проникливе читання поезій, неперевершена гра ролі самої Ольги Кобилянської, Олени Ляуфлер з повісті «Людина», Ганни, Марти, Софії – дівчат-інтелектуалок з новели «Valse melancolique»  – усе це створило незабутню атмосферу заходу та допомогло зрозуміти гостям свята внутрішній духовний світ митця, заглибитися в таїну внутрішніх відчуттів, захоплень, мрій оригінальної, творчої та неповторної буковинської письменниці Ольги Кобилянської.

1.png

Засідання педагогічної ради коледжу

27 листопада 2023 року у КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання педагогічної ради на тему «Реалізація Національної молодіжної стратегії до 2030 року в умовах коледжу», на якому були присутні 45 педагогічних працівників закладу та представники студентського активу – Вакуленко Єлизавета, голова студентської ради коледжу, та Жданова Тамара, голова студентської ради гуртожитку.​
Під час засідання було обговорено наступні питання:

 1. Про виконання рішень педагогічної ради від  30 серпня 2023 року.

 2. Реалізація Національної молодіжної стратегії до 2030 року в умовах коледжу

 3. Про соціально-педагогічний супровід здобувачів освіти з сімей учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб в умовах війни

 4. Про навчальну діяльність здобувачів освіти за результатами проміжної атестації в І семестрі 2023/2024 навчального року. 

 5. Про каталоги освітніх компонентів для вільного вибору здобувачів освіти коледжу на 2024/2025 навчальний рік.

 6. Про визнання результатів підвищення кваліфікації окремих педагогічних та науково-педагогічних працівників коледжу.

У ході обговорення окреслених питань було ухвалено рішення, що спрямовані на координацію зусиль усіх структурних підрозділів коледжу з надання кожному здобувачу освіти  якісних послуг  з навчання, виховання, професійної підготовки, духовного і фізичного розвитку.

83878.jpg

Професійні навички в англомовному середовищі

Вивчення навчальної дисципліни «Англійська мова (за професійним спрямуванням») спрямовано на удосконалення різних видів мовленнєвої діяльності для формування базових складових іншомовної професійної комунікативної  компетентності в контексті розвитку галузі дизайну та мистецтва (спеціальність 014.12 Середня освіта. Образотворче мистецтво).

23 листопада 2023 року в  рамках декади педагогічної майстерності викладачів іноземних мов КЗ КОР «Білоцерківський  гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»  викладач Валентина  Лук’яненко поділилася досвідом роботи із створення англомовних проєктів під час практичного заняття зі  студентами 31 СО(ом) групи.

Мета проєкту – сприяти  засвоєнню базових знань здобувачів освіти з курсу англійської мови за професійним спрямуванням, поглибити навички англомовної професійно - орієнтованої комунікативної компетентності для забезпечення ефективного спілкування у професійному середовищі.

Завдання проєкту передбачали  вдосконалення  різних видів мовленнєвої діяльності; формування мотивації до поглибленого вивчення англійської мови, зокрема професійної  лексики; ознайомлення та практичне відпрацювання теоретичного, лексичного, фонетичного матеріалу дисципліни; формування вмінь та навичок складання й оформлення професійних текстів й документів,  створення віртуальних екскурсів, виступів із презентацiями або доповiдями фахового спрямування. 

Набуті в процесі створення проєкту компетентності дозволять здобувачам освіти спілкуватися англійською мовою на професійні теми; встановлювати комунікативний діалог з різними професійними суб’єктами та групами; ефективно працювати з професійними документами, матеріалами, фаховими науковими статтями, здійснювати їх переклад; шукати професійну інформацію в англомовному сегменті інтернету.

Заняття пройшло в дружній англомовній атмосфері, а захист проєкту приємно вразив відвідувачів.

_viber_2023-11-23_11-53-38-708.jpg

Зустріч за круглим столом

22 листопада 2023 року у КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» в рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії іноземних мов відбулася зустріч за круглим столом «Підготовка здобувачів профільної середньої освіти до національного мультипредметного тесту з іноземної мови».  

Метою зустрічі було обговорення шляхів підготовки здобувачів профільної середньої освіти до національного мультипредметного тесту з іноземної мови. Голова циклової комісії Валентина Лук’яненко повідомила  про  зміст завдань блоку НМТ з англійської мови у 2023/2024 навчальному році, який міститить частини «Читання» та «Використання мови», а також наголосила, що  тест не міститить завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді за комунікативною ситуацією.

Завідувач навчально-методичного кабінету коледжу Олена Счастлива проаналізувала критерії оцінювання  завдань блоку НМТ з англійської мови. Викладачі циклової комісії Ольга Жало та Маргарита Молокова поділилися досвідом роботи з якісної  підготовки студентів до виконання завдань блоку НМТ з англійської мови та обговорили покрокову  структуру блоку НМТ, який міститиме  32 завдання, з-поміж яких: 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді; 11 завдань на встановлення відповідності; 16 завдань на заповнення пропусків у тексті. Колеги висловили думку, що, перш за все, студентам  варто продовжувати ретельно працювати над навчальним матеріалом програми з іноземної мови на аудиторних заняттях у коледжі. Для самостійного тренування доречно використовувати посібники для підготовки до тестування; тести НМТ та ЗНО-онлайн з іноземної мови за минулі роки. Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з іноземної мови, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

_viber_2023-11-16_23-14-45-388.jpg

Перші кроки в НУШ

Під таким гаслом 15 листопада 2023 року провела відкритий пробний урок інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 3-А  класі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій студентка 41 ПО(і) групи  Сніжана Несчотна.

Дослухавшись до порад учителя-класовода Ірини Бондаренко та методиста Ольги Литвин, студентка розробила сучасний цікавий конспект уроку на тему «Ми всі різні: звичаї і традиції» та успішно його провела.

У ході уроку Сніжана  Несчотна, опираючись на компетентнісний і діяльнісний підхід у навчанні молодших школярів, реалізувала міжпредметні зв’язки з українською мовою, народознавством, природознавством, літературним читанням, мистецтвом, інформатикою. Перевагу надавала ігровій діяльності учнів («Інтерв’ю», «Чим ми схожі», «Оплески») та інтерактивним вправам («Налаштування», «Привітання», «Коло ідей»). Навчальна мультимедійна презентація, створена студенткою-практиканткою, відповідала всім дидактичним вимогам, забезпечувала пізнавальну активність учнів,  наступність у засвоєнні нових знань, умінь і навичок, емоційність, позитивну атмосферу уроку. 

Методично  правильно Сніжана Юріївна організувала роботу учнів за підручником і роботу в зошиті, цікаво і результативно для дітей провела тематичну фізкультхвиинку та вправи для очей. 

Присутні викладачі коледжу та вчителі школи відзначили, що студентка на уроці продемонструвала вміння інтегрувати традиційні та інноваційні методи і засоби навчання, підтримувати високу працездатність учнів та створювати  сприятливу атмосферу, проявила мобільність, педагогічну гнучкість, що забезпечило досягнення мети уроку.

Ці перші кроки в сучасній початковій школі для Сніжани Несчотної та запрошених студентів 41 ПО(і) групи – шлях до розвитку їх професійної компетентності як майбутніх учителів початкової школи.

_viber_2023-11-16_23-14-43-786.jpg

У центрі уваги – надання освітніх послуг

15 листопада 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»  під головуванням  Тетяни Хоренко відбулося засідання науково-методичної ради. У роботі засідання взяли участь 13 членів ради та запрошені: Корчинська Н. Ю., Мусієнко Н. Д., завідувачі відділення, Галашевська В. М., завідувач навчально-виробничої практики. 

Було розглянуто такі питання та прийнято ухвали:

Про результати  проміжної атестації здобувачів освіти коледжу
Доповідач: Хоренко Т. О., заступник директора з навчально-виховної роботи. 

УХВАЛИЛИ:

 1. Прийняти інформацію до відома

 2. Рекомендувати проаналізувати навчальну та позанавчальну діяльність здобувачів освіти коледжу за результатами проміжної атестації на засіданні Навчальної ради, засіданнях циклових комісій та зборах академічних груп до 22 листопада 2023 року.

 3. Рекомендувати адміністрації провести опитування здобувачів освіти коледжу щодо якості освітньо-професійних програм та викладання навчальних дисциплін, узагальнити результати опитування та розглянути пропозиції на педагогічній раді 27 листопада 2023 року.

 4. Про організацію практичної підготовки студентів коледжу під час дії правового режиму воєнного стану

Доповідач: Галашевська В. М., завідувач навчально-виробничої практики.

УХВАЛИЛИ:

 1. Прийняти інформацію до відома.  

 2. Рекомендувати адміністрації коледжу створити робочу групу для розроблення наскрізної програми практики для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта відповідно до нових освітньо-професійних програм на термін дії навчального плану – три роки.

 3. Про каталоги освітніх компонентів для вільного вибору здобувачів освіти коледжу на 2024/2025 навчальний рік 

Доповідач: Хоренко Т. О., заступник директора з навчально-виховної роботи. 

УХВАЛИЛИ:

 1. Схвалити каталоги освітніх компонентів для вільного вибору здобувачів фахової передвищої та вищої освіти всіх спеціальностей коледжу на 2024/2025 навчальний рік.

 2. Про план підготовки до засідання педагогічної ради «Підсумки освітньої діяльності коледжу за І семестр та пріоритетні напрями роботи на ІІ семестр 2023/2024 навчального року»

Доповідач: Корчинська Н. Ю., завідувач відділення.

УХВАЛИЛИ:

Схвалити план підготовки до засідання педагогічної ради «Підсумки освітньої діяльності коледжу за І семестр та пріоритетні напрями роботи на ІІ семестр 2023/2024 навчального року».

Також члени методичної ради схвалили рукописи навчально-методичних видань, підготовлених педагогічними працівниками коледжу  Лобко Т. В., Леоновою О. А., Мусієнко Н. Д., Корчинською Н. Ю., Сокол С. І.

_viber_2023-11-10_23-03-53-083.jpg

Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі

09 листопада 2023 року у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії української мови, української та зарубіжної літератур у коледжі було проведено науково-практичну конференцію «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі».

Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також  вшануванню пам’яті преподобного Нестора Літописця Печерського.

Зі вступним словом звернулася до учасників конференції голова циклової комісії  Ольга Леонова, яка зазначиа, що жодне суспільство, на якому б рівні розвитку воно не знаходилось, не може існувати без мови. З нею пов’язане все життя людини. Виступаюча наголосила на тому, що всі, без винятку, студенти педагогічного фахового коледжу повинні вільно володіти і спілкуватися державною мовою – українською. «Наше завдання – збагачувати мову, пильно, свято оберігати її чистоту та правильність», – зауважила Ольга Анатоліївна. Вела конференцію викладач циклової комісії  Таїсія Лобко. Вона зазначила, що мова берегла і береже душу й дух народу міцніше за будь-які гармати, є найнадійнішим прихистком від морального звиродніння та духовного здичавіння, від розпорошення між іншими етносами. 

 Змістовними на конференції були виступи Гаган Діани, студентки 24 ПО (ін) групи (керівник Корчинська Н. Ю.), Поліщук Роксолани, студентки 41 ПО (і) групи(керівник Мусієнко Н. Д.), Слободян Анастасії, студентки 21 СО (ом) групи (керівник Никоненко М. В.), Пересади Вікторії, Харченко Вікторії, Погребняк Інни, Голікової Анни, студенток 42 ПО (а) групи (керівник Лобко Т. В.), Казміренко Вікторії, студентки 42 ПО (а) групи (керівник Косяк О. В.), Пацюкевич Світлани, студентки 34 ПО (ін,а) групи (керівник Бородійчук Г. П.) та Красуліної Світлани, студентки 32 ПО (а) групи (керівник Леонова О. А.). 

Розвиток і стан мови значною мірою  залежить від стану суспільства. Мова відображає зміни у всіх сферах суспільства, що суттєво різнить мову від інших суспільних явищ. Виступаючі зосередили увагу на етапах розвитку української мови, формуванні державної мовної політики в Україні та проаналізували аспекти професійної комунікації в сучасній освіті, акцентуючи увагу на проблемах лексикології української мови, дійшли висновку, що літературна мова – головний рушій розвитку культури і народу. Народ, що не створив собі соборної літературної мови, не може зватися свідомою нацією. Без найменшого сумніву, мову державну, рідну має захищати і сприяти її розквіту держава. Унікальність і феноменальність нинішньої ситуації полягає в тому, що не держава на сторожі української мови, а саме мова репрезентує всі можливості для відродження держави, що зветься Україна.

«Щиро віримо, що разом ми зможемо забезпечити майбутнє української мови в Україні і світі. Розмовляйте українською скрізь. Не поступайтеся мовою задля привілеїв, вигоди, це – зрада свого народу. Ставтеся до мови так, як до матері чи батька – любіть і шануйте її понад усе. Допомагайте кожному, хто вивчає або бажає вивчати українську мову. Не будьте байдужими до найменших проявів обмежень чи зневаги української мови», - підбила підсумки конференції Таісія Лобко,  подякувавши та  вручивши сертифікати  всім учасникам.

_viber_2023-11-09_23-16-18-155.jpg

Засідання круглого столу філологів коледжу

06 листопада 2023 року в коледжі відбулося відкриття декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії української мови, української та зарубіжної літератур засіданням круглого стола «Інтенсивна підготовка здобувачів освіти до ДПА у формі НМТ: проблеми і пропозиції».

Хоча в 2024 році для здобувачів освіти І-ІІ курсів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, немає обовʼязкової державної підсумкової атестації, та для продовження навчання в майбутньому все одно необхідний результат НМТ. Тому викладачі української мови та літератури працюють над якісною підготовкою здобувачів освіти до тестування.

Присутні відмітили, що особливістю розвитку сучасних здобувачів освіти є кліпове мислення, адже вони зростають в умовах цифрової трансформації. Саме від цього і залежить вибір форм і методів на заняттях.

Наталія Корчинська ознайомила колег із формами роботи, що, на її думку, є ефективними на заняттях української літератури, оскільки вони не тільки поглиблюють вивчений програмовий матеріал, а й розвивають критичне та асоціативне мислення студентів, творчі здібності та сприяють підвищенню активізації їхньої пізнавальної діяльності. На розгляд присутніх були запропоновані такі види робіт: сторінка літературного героя в соціальних мережах, характеристика головного героя за допомогою методу «SWOT», технології «Дерево рішень», літературна гра «Маска», «Так чи ні», «Упізнай героїв твору» та інші.

Ольга Леонова продемонструвала систему вправ, що розвивають орфографічну та пунктуаційну грамотність, а також сприяють комплексній підготовці до тестування з української мови. Представлені завдання скомпоновані в тематичні рубрики «Антисуржик», «Правильно наголошуймо слова!», «Поміркуймо й попрацюймо», «Для кмітливих», «Працюймо самостійно вдома» та інші.

Галина Бородійчук поділилась досвідом роботи щодо вдосконалення мовленнєвої культури здобувачів освіти та збагачення їхнього словникового запасу. На її думку, такі завдання, як «Добери відповідник», «Продовж думку антонімами», «Розфарбуй текст синонімами», «Відредагуй речення» та подібні допомагають увиразнити мовлення студентів, навчають правильно та доречно висловлювати власну думку,  дотримуватися норм сучасної літературної мови.

3d7c913d-66f5-4e71-86bf-a6ca5c1792d7.jpg

Тренінг "Ефективне вирішення конфліктів"

3-4 листопада 2023 року студентки Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу стали учасниками тренінгу «Ефективне вирішення конфліктів», який проводили досвідчені адвокатки та медіаторки Анна та Марина.

Допомога надавалася ГО «Львівський центр медіації» за проєктом «Громадянське суспільство сприяє підвищенню стійкості в Україні», який реалізується Консорціумом на чолі з Данським Червоним Хрестом у партнерстві з Данською радою у справах біженців та Dignity за підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Під час тренінгу учасники виконували цікаві практичні вправи, брали участь у іграх, розігрували реалістичні симуляції. За два дні учасники івенту змогли опанувати навики ефективної комунікації, вирішення конфліктів та відпрацювати їх на практиці. 

На жаль, війна внесла свої корективи. Під час лекції учасникам довелося спуститися в укриття, але і там вони продовжили говорити про конфлікти та їх вирішення, розповідали свої життєві ситуації.

_viber_2023-11-02_00-12-27-051.jpg

Професійна адаптація новопризначених викладачів

30 жовтня 2023 року на базі навчально-методичного кабінету КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»  було проведено чергове заняття Школи новопризначеного викладача. 

Працівники навчально-методичного кабінету коледжу Олена Счастлива та Ольга Литвин допомагають адаптуватися новопризначеним викладачам, щоб їх професійна діяльність стала активним, творчим процесом, під час якого вони не лише освоювали нові  її види, а й активно впливали на їх зміни.

Як стверджують науковці, професійна адаптація – це оволодіння ціннісними орієнтаціями в межах певної професії; мотиви і мета процесу спрямовані на зближення людини та професійної групи на основі підготовленості до професійної діяльності. 

Професійна адаптація новопризначеного викладача в коледжі має багатофункціональний характер. По-перше, вона є необхідної умовою й, водночас, засобом оптимізації взаємодії педагога з професійною діяльністю і професійним середовищем. По-друге, вона сприяє розвитку людини і є складовою розвитку професійної компетентності фахівця. По-третє, вона є необхідною у зв’язку зі зміною місця  роботи та опанування  нового в професійній діяльності. 

На черговому занятті ШНВ методист навчально-методичного кабінету Ольга Литвин зупинилася на завданнях модульного контролю та оцінюванні результатів навчання, рівня сформованості компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, набутих у процесі засвоєння окремого модуля навчальної дисципліни. У діалоговій формі розглянуто такі питання: 

- модульний контроль може проводитись у формі тестів (за наявності всіх типів тестових завдань), відповідей на теоретичні питання або розв’язання практичних завдань під час проведення контрольних робіт, виконання індивідуальних завдань, розв’язання виробничих ситуацій (кейсів) тощо; 

- до модульної контрольної роботи допускаються здобувачі освіти, які отримали поточні оцінки на навчальних заняттях, передбачених робочою навчальною програмою дисципліни; 

- до завершення відповідного модуля здобувачам освіти дозволяється перескладати окремі елементи модуля (завдання) з метою отримання вищих поточних оцінок під час консультацій із навчальної дисципліни, які проводяться впродовж семестру; 

- результати перевірки модульних контрольних робіт виставляються у журналі обліку роботи академічної групи та доводяться до відома здобувачів освіти. 

У ході практичної частини заняття завідувач навчально-методичного кабінету Олена Счастлива удосконалювала вміння новопризначених викладачів працювати з електронним журналом, зокрема, фіксувати результати модульного контролю.

1.png

Інноватика в сучасній освіті – 2023

КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» вп'яте став активним учасником визначної освітянської події. 
25-27 жовтня 2023 року відбулася П’ятнадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», яку організувала та провела Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Коледжанська педагогічна спільнота відзначена Дипломом за презентацію досягнень і ефективне впровадження освітніх інновацій, нагороджена Золотою медаллю за участь у номінації «Модернізація змісту освіти для підвищення якості освіти та освітньої діяльності», де авторську роботу представляли викладачі англійської мови Ольга Жало та Олена Счастлива. Керівник закладу Валерій Ружицький відзначений Подякою за значний особистий внесок у формування та розвиток інноваційного освітнього середовища закладу освіти.

Screenshot_1.png

Курсова робота випускника коледжу

25 – 26 жовтня 2023 року для здобувачів освіти випускних груп спеціальностей 013 Початкова освіта, 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво) КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» методистом навчально-методичного кабінету Ольгою Литвин було проведено інструктажі щодо написання курсової роботи. 

Курсова робота – це дослідницько-реферативна праця, яка дозволяє здобувачу освіти виробити практичні вміння наукової праці (пошук джерел інформації та робота з ними, реферування наукової та методичної літератури, порівняння кількох поглядів на одну проблему тощо), виявити рівень знань з певної спеціалізації чи галузі знань, продемонструвати вміння самостійно мислити, застосовувати отримані знання, робити узагальнення та висновки.

 Курсова робота випускника коледжу – це підсумкова робота, за рівнем виконання і результатами захисту якої робиться висновок про можливість присвоєння випускникові відповідної кваліфікації.

У ході інструктажу було розглянуто загальні питання написання курсової роботи, представлено послідовність виконання, алгоритм визначення наукового апарату, вимоги до структури, до оформлення додатків, загальні вимоги до оформлення тексту роботи. Надані загальні методичні рекомендації до написання першого розділу курсової роботи. Акцентовано увагу на тому, що для оформлення списку використаних джерел необхідно використовувати національний стандарт ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», який набув чинності згідно з наказом ДП «УкрНДНЦ» від 22 червня 2015 року № 61 з 2016-07-01, змінено дату чинності від 04 березня 2016 року згідно з наказом ДП «УкрНДНЦ» від 04 березня 2016 року № 65.

Кожній групі надано Пам’ятку щодо написання курсової роботи, укладену навчально-методичним кабінетом коледжу, та рекомендовано користуватися Методичними рекомендаціями до написання і захисту за покликанням: https://drive.google.com/file/d/17njeMBjRlXgL3yQtieK7x4JRrFVerKkP/view

_viber_2023-10-25_16-29-23-731.jpg

Чергове заняття ШНВ

24 жовтня 2023 року методист КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж»  Ольга Литвин провела чергове заняття  Школи новопризначеного викладача.

У ході заняття новопризначені викладачі мали змогу отримати відповіді на запити щодо записів ліворуч і праворуч на сторінках журналу обліку роботи академічної групи та викладачів, фіксації самостійної роботи студента, різновидів домашніх завдань та відпрацьованих пропущених занять.

Присутні взяли активну участь у дискусії «Сучасна лекція в закладі фахової передвищої освіти».

_viber_2023-10-25_16-56-53-264.jpg

Семінар-практикум «Від теорії – до практики»

Сьогодні жодна сфера життєдіяльності не обходиться без сучасних технологій. Нашій країні, як ніколи, потрібні талановиті вчені й фахівці. Обдарованим малюкам необхідно дати правильне виховання та освіту, щоб розвивати їх здібності з раннього віку. Саме тому однією зі складових мети педагогічної практики є оволодіння здобувачами освіти сучасними формами і методами роботи педагога, формування у них умінь приймати самостійні рішення під час конкретної роботи в реальних ринкових умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

23 жовтня 2023 року відбувся семінар-практикум для керівників педагогічної практики  та здобувачів освіти коледжу «Від теорії – до практики» на тему «Особливості проведення уроків у проєктних класах «Інтелект України», який організували і провели завідувач навчально-виробничої практики Вікторія Галашевська та вчитель початкових класів Білоцерківського навчально-виховного комплексу «Казка» Білоцерківської міської ради Київської області Тетяна Пустовіт. 

Тетяна Василівна надала інформацію про свій заклад освіти, озвучила цілі початкової освіти згідно з проєктом «Інтелект України»: усебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей і наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб; формування моральних цінностей, розвиток самостійності, творчості й допитливості.

Вчитель поділилася досвідом роботи за освітньою програмою початкової школи науково-педагогічного проєкту «Інтелект України». У цікавій, творчій атмосфері ознайомила присутніх з авторськими комплектами (навчальна програма, посібники, зошити з друкованою основою, мультимедійні засоби навчання), що реалізують завдання Проєкту, мають відповідний гриф МОН України та видаються позабюджетним коштом. 

Тетяна Пустовіт продемонструвала один день навчання в 1 класі, практично дала можливість присутнім виконати кілька цікавих творчих вправ та дослід з електричним струмом. Також вчитель надала поради, як готуватися студенту-практиканту до проведення пробного уроку за програмою «Інтелект України». 

_viber_2023-10-19_14-01-12-855.jpg

Професійний розвиток майбутнього педагога

Здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» стали учасниками круглого столу «Професійний розвиток майбутнього педагога», який організували  17 вересня 2023 року Анастасія Ратушинська та Ольга Литвин. У роботі круглого столу взяла участь завідувачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидатка психологічних наук Тетяна Панченко.  

Мета заходу – поглибити  знання  здобувачів освіти про професію, сучасний стан освітньої системи в Україні; сприяти розвитку загальних і фахових компетентностей  майбутніх вчителів початкових класів. 

У центрі уваги присутніх були  такі питання: професійний стандарт за професією вчителя початкових класів закладу загальної середньої освіти; загальні та професійні компетентності вчителя; професійні компетентності вчителя за кваліфікаційними категоріями; вісім причин, чому бути вчителем – це круто. 

Активну участь у висвітленні питань та обговоренні взяли Анастасія Ратушинська, старшиий викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, Ольга Литвин, методист навчально-методичного кабінету, студенти-члени наукового гуртка «Пошук» – Ірина Музика (4 ПО група), Вікторія Буренко (1 ПОс група), Ангеліна Висіцька (2 ПО група ). 

Ознайомлення з нормативним документом дасть змогу  майбутнім вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, адже учитель у сучасній початковій школі – не єдиний наставник та джерело знань, а коуч, фасилітатор, тьютор, модератор в індивідуальній освітній траєкторії дитини, націлений на навчання впродовж всього життя. 

Ольга Литвин  з метою рефлексії провела дві інтерактивні вправи «Шість неможливостей» та «Бінго», які переконали присутніх, що отримати те, чого ніколи не мав, можна, коли почати робити те, чого ніколи не робив; що ми всі різні, і сприйняття наше різне, тому і в педагогічній діяльності у кожного свій шлях.

_viber_2023-10-13_17-46-02-091.jpg

Психологічна підтримка педагогів в освітньому процесі

12 жовтня 2023 року згідно з планом роботи коледжу було проведено тренінг для викладачів за програмою «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу». 

Модератор тренінгу – Панченко Тетяна Леонідівна, кандидатка психологічних наук, завідувачка кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти коледжу.

Ситуація, яка склалася – повномасштабна війна, що триває більше півтора року в Україні, значні зміни у звичному житті та діяльності людей, наявність потужних психоемоційних переживань, у тому числі й за життя близьких людей, так чи інакше впливає на життя кожного. Усе це прямо чи опосередковано вплинуло на здоров’я, особливо – ментальне. Психоемоційні навантаження непомітно, але серйозно вражають людську психіку і дуже важливо навчитися допомагати собі і своєму здоров’ю, своєму оточенню, а головне – не допускати психологічного саморуйнування. 

Отже, у фокусі уваги інтерактивної взаємодії учасників заходу  були питання піклування про своє ментальне (психічне) здоров’я, психосоціальне благополуччя, психологічний комфорт, безпечне середовище та методи психоемоційної підтримки себе та оточуючих (за потреби). 

В основу роботи групи було покладено арт-терапевтичні вправи та ігрові активні методи. 

Рефлексія заходу показала, що усі його учасники усвідомили значення благополуччя педагогів в житті та в освітньому процесі, зокрема: узагальнили поняття про рутини, визначили їхній вплив на життя та освітній процес в умовах надзвичайних ситуацій; поглибили та розширили  сутність термінів «психоемоційне благополуччя», «психічне здоров’я» та «психосоціальна підтримка»; ознайомилися з різними методами підтримки; зрозуміли значення гри для психічного здоров’я та психосоціального благополуччя людей різного віку.

Усі учасники тренінгу в процесі інтерактивної взаємодії отримали як необхідні знання, так і безліч позитивних емоцій.

2331939.jpg

Психологія дитячої творчості

Між словами "навчання" і "задоволення" сміливо можна ставити знак "дорівнює".

Особливо якщо ти вивчаєш "Психологію дитячої творчості". ⠀

Давайте трішки підгледимо, як проходить заняття у групи 2ДО та завідувачки кафедри психології та педагогіки дошкільної та початкової освіти, кандидатки психологічних наук Тетяни Панченко. ⠀

Дівчата вивчили усі етапи творчості та пройшли їх усі, створюючи власні творчі продукти. ⠀

У пригоді стали пластилін, ЛЕГО та навіть просто листки з зошита і олівці: справжню творчість не зупинити! ⠀

У підсумку за 1 годину і 20 хвилин світ став багатший на кілька креативних винаходів: садок для панди, мобільні лялькові театри "Колобок" та "Рукавичка" та набір одягу для ляльки. 

_viber_2023-10-10_21-04-58-491.jpg

Атестація-2024

01 вересня 2023 відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 9 вересня 2022 року № 805  набрало чинності Положення про атестацію педагогічних працівників.

Із метою відповіді на запити 09 жовтня 2023 року відбулася методична нарада «Результати діяльності викладача в міжатестаційний період» з  викладачами, які атестуються в 2023/2024 навчальному році. У ході наради роз’яснення щодо змін і норм у новому Положенні надавали Тетяна Хоренко, заступник директора з навчально-виховної роботи та Олена Счастлива, завідувач навчально-методичного кабінету.

У центрі уваги на нараді були такі питання:

вимоги до присвоєння (підтвердження) кваліфікайних категорій;
вимоги до присвоєння (підтвердження) педагогічний звань;
види педагогічної діяльності, які ураховуються для присвоєння (підтвердження) педагогічних звань та мають бути підтверджені відповідними документами (накази, сертифікати, дипломи тощо).
Також секретар атестаційної комісії ознайомила з графіком проведення засідань атестаційної комісії та надала присутнім педагогічними працівниками адресу електронної пошти для подання документів (у разі подання в електронній формі) упродовж 5 днів.

_viber_2023-10-06_15-58-44-080.jpg

Рішення атестаційної комісії

04 жовтня 2023 року відбулося чергове засідання атестаційної комісії КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» під головуванням Валерія Ружицького. Члени атестаційної комісії затвердили такий список педагогічних працівників, які підлягають черговій (позачерговій) атестації в 2023/2024 навчальному році: 

 • Бреус Наталія Олександрівна, викладач історії;

 • Корчинська Наталія Юріївна, викладач української мови і літератури;

 • Литвин Ольга Петрівна, викладач природничих дисциплін;

 • Лобко Таїсія Валеріївна, викладач методики навчання української мови;

 • Міщенко Тетяна Олексіївна, викладач дисципліни  «Інноваційні освітні технології з основами педагогічної майстерності»;

 • Мусієнко Наталія Дмитрівна, викладач зарубіжної літератури;

 • Опаряк Вікторія Олександрівна, викладач образотворчого мистецтва;

 • Панченко Марина Григорівна, викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти;

 • Парфенова Юлія Анатоліївна, викладач інформатики;

 • Сокол Світлана Іванівна, викладач математики;

 • Шульга Олена Трохимівна, викладач образотворчого мистецтва.

Список педагогічних працівників, котрі підлягають черговій атестації в 2023/2024 навчальному році, графік проведення засідань атестаційної комісії, адреса електронної пошти для подання педагогічними працівниками документів (у разі подання в електронній формі) розміщено на вебсайті закладу за покликанням: https://cutt.ly/XwnRig2M

_viber_2023-10-04_14-25-07-983.jpg

Заняття Школи новопризначеного викладача

03 жовтня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося чергове заняття Школи новопризначеного викладача, яке підготувала і провела методист закладу Ольга Литвин.

Формування педагогічного колективу з високим рівнем професійної компетентності є одним із пріоритетних  завдань КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж». 

Мета роботи Школи новопризначеного викладача – формування рівня професійної компетентності новопризначених педагогів, їх майстерності, творчої індивідуальності; надання методичної допомоги в розв’язанні першорядних проблем, подоланні труднощів, з якими зустрічаються педпрацівники; залучення педагогів до інноваційної, науково-дослідної діяльності.  

У 2023/2024 навчальному році  педагогічний колектив закладу поповнили: викладач іноземної мови Юлія Дідусенко, викладач образотворчого мистецтва Анастасія Морська, викладач інформатики Наталія Саражинська.

 У ході заняття новопризначені викладачі мали змогу ознайомитися із вимогами до навчально-методичного забезпечення дисципліни. Також було акцентовано увагу на основних документах навчально-методичного забезпечення дисципліни, передбачених освітнім законодавством, – навчальній та робочій програмах дисципліни, надано методичні рекомендації щодо розробки конспекту лекцій, інструктивно-методичних матеріалів до семінарських, практичних і лабораторних занять, до виконання самостійної роботи здобувачами освіти. 

20231003_151007.jpg

Розвиваємо інформаційно-цифрове середовище коледжу

Одним із пріоритетних завдань КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» є цифровізація освітнього середовища. 

03 жовтня 2023 року відбувся семінар-практикум для викладачів «Цифрові інструменти в освітньому процесі коледжу», який підготували і провели завідувач навчально-методичного кабінету Олена Счастлива та викладач інформатики Юлія Парфенова.

У ході семінару-практикуму педагоги удосконалювали вміння ведення електронного журналу обліку роботи академічної групи. Особливу увагу було акцентовано на питанні фіксації модульного і підсумкового оцінювання здобувачів освіти. 

На запити педагогів були проведені індивідуальні консультації щодо подолання труднощів у веденні електронного журналу нового зразка.

3abaf898-f4e1-4d73-98c3-9e624a4a86dc__.jpg

Каміння, яке оживає в руках

26 вересня 2023 року у рамках освітнього хабу Київщини відбувся майстер-клас для здобувачів освіти та осіб із інвалідністю  Київського обласного осередку ВГОІ "Інститут реабілітації  та соціальних технологій" "Етно-еко-творчість: каміння, яке оживає в руках". У ході заходу учасники дійшли висновку, що фактура камня залежить від особливості побудови поверхні природного каменю та методів його обробки — пиляння, шліфування, полірування тощо; дізналися про можливості використання та розпису каміння. 
Крім того, модератор мистецького майстер-класу Наталія  Слуцька  ознайомила з ужгородською майстринею Наталією Неймет та її незвичним хобі - розписом каміння. Особливо студентів вразили  дивовижні роботи японської майстрині Akie Nakata. 
Натхнені творчістю митців учасники заходу створили неперевершені власні витвори, "ожививши" каміння оригінальним розписом.

asset-v1_CZMEDIA1022018_T3typeassetblockmediaeducation_magda.png

Майстер-клас з медіаграмотності

Освітній процес у коледжі - це не тільки вивчення основних предметів, а й оволодіння корисними для щоденного життя навичками в цікавий спосіб.

25 вересня студенти-бакалаври долучилися до вкрай актуального майстер-класу з медіаграмотності.

Його розробила та провела @yuliaaleksieienko - тренерка з медіаграмотності та кібербезпеки молодіжної програми @mriemotadiemo, що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX.

Студенти груп 1ДО, 1ПОс, 2ПОс, 4ПО та 4ДО опанували основні поняття медіаграмотності та взяли участь у захоплюючій грі з фактчекінгу про події у ветеринарній клініці.

Аудиторія тренінгу розділилася на 8 команд, кожна з яких намагалася розплутати складний клубок свідчень відвідувачів клініки і встановити правдиву картину подій одного невдалого дня.

Учасники мудрували, як справжні шерлоки холмси, але у підсумку таки виявили усі невідповідності і суперечності у виступах власників тварин та співробітників медзакладу, які скаржилися один на одного і ділилися недостовірними емоційними судженнями.

Пані Юлія високо оцінила старання студентів, нагородила їх стікерпаками "Я медіаграмотний" та насамкінець наголосила на важливості завжди перевіряти інформацію, що ллється на нас звідусіль.

Дякуємо Юлії Алексєєнко за плідну зустріч, сподіваємося на подальшу співпрацю!

_viber_2023-09-26_09-25-21-23300.jpg

Новий навчальний рік – нові плани

20 вересня 2023 року відбулося  засідання науково-методичної ради  КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» під головуванням Валерія Ружицького за участі 16 її членів. У роботі засідання взяли участь О. Косяк, заступник директора з виховної роботи, В. Галашевська, завідувач навчально-виробничої практики.

Було розглянуто ряд важливих для діяльності закладу в 2023/2024 навчальному році питань:

- Про діяльність науково-методичної ради коледжу в 2022/2023 навчальному році

(доп. В. Ружицький).

- Про план роботи науково-методичної ради коледжу на 2023/2024 навчальний рік (доп. В. Ружицький).

- Про план роботи навчально-методичного кабінету коледжу на 2023/2024 навчальний рік (доп. О. Счастлива).

- Про плани роботи: групи забезпечення якості освіти (доп. Т. Хоренко); робочих груп з удосконалення освітньо-професійних програм (доп. О. Косяк); групи сприяння академічній доброчесності (доп. Ю. Дем’янчук); семінару-практикуму «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу» (доп. Т. Хоренко); методичного семінару «Документознавство та діяльність викладача коледжу»  (доп. О. Счастлива); Школи новопризначеного викладача; семінару-практикуму «Цифрові інструменти в освітньому процесі коледжу»; мистецького майстер-класу (доп. О. Литвин); 

методичного семінару «Від теорії до практики» (доп. В. Галашевська); Наукового товариства студентів (доп. А. Ратушинська) на 2023/2024 навчальний рік.

- Про план підготовки до засідання педагогічної ради «Реалізація Національної молодіжної політики до 2030 року в умовах коледжу» (доп. О. Косяк ).

- Про перспективний план атестації педагогічних, науково-педагогічних працівників, бібліотекарів  коледжу на 2024-2028 роки

(доп. О. Счастлива).

Варто зазначити, що на планування роботи структурних підрозділів, робочих груп, семінарів, укладання перспективного плану атестації педагогічних, науково-педагогічних працівників, бібліотекарів значний вплив мали нові нормативно-правові документи: Типове положення про організацію освітнього процесу в закладі фахової передвищої освіти, Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 02 травня 2023 року № 510; Положення про організацію освітнього процесу та Положення про практичну підготовку здобувачів освіти в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», затверджені педагогічною радою (протокол від 30 серпня 2023 року № 11); Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805.

20230907_13105007.jpg

Стартувала декада педагогічної майстерності у коледжі

07 вересня 2023 року з метою популяризації здорового способу життя, фізичної культури і спорту, побудови олімпійського руху в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» розпочалася декада педагогічної майстерності викладачів циклової комісії фізичного виховання.

У день відкриття декади була проведена методична трибуна «Оцінювання та ведення електронного журналу викладачами фізичного виховання», яку підготували і провели Ірина Фастовець, голова циклової комісії викладачів фізичного виховання, Наталія Корчинська, завідувач відділення, Олена Счастлива, завідувач навчально-методичного кабінету.  

Присутні викладачі фізичного виховання обговорили підготовку до Олімпійського тижня у коледжі, присвяченого Дню фізичної культури та спорту, що включатиме проведення змагань з олімпійських видів спорту. Також схвалили сценарії проведення таких заходів у рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії фізичного виховання:

- студентського челенджу «Майстер клас: ранкова гімнастика»;

- дискусійної платформи «Олімпійська освіта: теорія і практика»;

- зустрічіі з олімпійським призером, депутатом міської ради Коваленком Н. В.

1.jpg

Удосконалюємо навички ведення електронного журналу

05 вересня 2023 року  в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» було проведено семінар-практикум «Документознавство та інформаційна діяльність викладача» для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладу. Тема семінару актуальна – «Удосконалюємо навички ведення електронного журналу». У роботі семінару-практикуму взяли участь Тетяна Хоренко, заступник директора з навчально-виховної роботи; Олена Счастлива,  завідувач навчально-методичного кабінету; Юлія Парфенова, викладач інформатики; Ірина Маценко, викладач психолого-педагогічних дисциплін.

Учасників семінару Олена Счастлива ознайомила з новою Інструкцією  щодо створення та ведення електронного журналу в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», наголосила, що електронний журнал є документом фінансової звітності, дотримання вимог щодо ведення електронного журналу академічної групи є обов’язковими для всіх педагогічних і науково-педагогічних працівників коледжу, обробка інформації в електронному журналі здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах» і «Про захист персональних даних».

3.jpg

Серпнева педрада в коледжі

30 серпня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулася традиційна серпнева педагогічна рада.

         Із вітальним словом до колег звернувся в. о. директора закладу Валерій Ружицький, наголосив, що нинішня педрада є платформою для діяльності закладу  в 2023/2024 навчальному році.

Насиченим був порядок денний: підведено підсумки роботи в 2022/2023 навчальному році, проаналізовано траєкторію розвитку, удосконалення та розбудову освітньої парадигми в коледжі, реалізацію завдань ІІІ (практично-діяльнісного) етапу роботи над науково-методичною проблемою коледжу «Цифрова трансформація як умова створення сучасного освітнього середовища, підвищення якості освіти та підготовки конкурентоспроможного фахівця», розглянуто сучасні педагогічні тенденції та перспективи подолання освітніх втрат і освітніх розривів у закладі. Члени педагогічної ради схвалили звіт секретаря приймальної комісії;  Програму реалізації основних напрямів Стратегії розвитку КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» на 2023/2024 навчальний рік; графік освітнього процесу; навчальні та робочі навчальні плани спеціальностей коледжу на 2023/2024 навчальний рік.

Також було затверджено нове Положення про організацію освітнього процесу в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», нову редакцію Положення про практичну підготовку здобувачів освіти, схвалено кандидатури на стипендію голови Білоцерківської міської ради.

В урочистій, теплій атмосфері члени педагогічного колективу провели на заслужений відпочинок  викладача української мови і літератури, відмінника освіти України, жінку, для якої викладання стало справою її життя, – Валентину Петрівну Нужду.

29-08-2023.jpg

Готуємось до нового навчального року

29 серпня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання науково-методичної ради коледжу під головуванням Валерія Ружицького. Розглянуті членами науково-методичної ради питання та ухвалені рішення сприятимуть якісній організації діяльності коледжу в 2023/2024 навчальному році:

 1. Про науково-методичну роботу науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти у 2022/2023 навчальному році (доповідач: Панченко Т. Л., завідувач кафедри педагогіки і психології початкової та дошкільної освіти).

 2. Про підсумки атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта (доп. Панченко Т. Л., завідувач кафедри педагогіки і психології початкової та дошкільної освіти).

 3. Про підсумки атестації здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста галузі знань 01 Освіта/Педагогіка (спеціальності 013 Початкова освіта, 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво) (доповідач: Хоренко Т. О.,заступник директора коледжу з навчально-виховної роботи).

 4. Про підсумки атестації здобувачів освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» галузі знань 23 Соціальна робота, спеціальності 231 Соціальна робота (доповідач: Хоренко Т. О., заступник директора коледжу з навчально-виховної роботи).

 5. Про оновлення локальних нормативно-правових актів коледжу відповідно до змін у чинному законодавстві України (доповідачі: Хоренко Т. О., заступник директора коледжу з навчально-виховної роботи; Галашевська В. М., завідувач навчально-виробничої практики).

 6. Про нові програми навчальних дисциплін на підготовку фахового молодшого бакалавра спеціальності 013 Початкова освіта за освітньо-професійними програмами 2023 року (доповідачі: голови циклових комісій – Тимченко О. В., Сидоренко Ю. О.)

320.PNG

Науково-методична рада: підбиваємо підсумки, плануємо

17 травня 2023 року в КЗ КОР  «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання науково-методичної ради, де було розглянуто ряд важливих питань для підбиття підсумків навчального року та планування роботи коледжу на 2023/2024 навчальний рік:

 1. Про результати атестації педагогічних і науково-педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році (доповідач О. Счастлива).

 2. Про науково-методичну роботу викладачів циклових комісій у 2022/2023 навчальному році (доповідачі – голови циклових комісій).

 3. Про результати перевірки курсових робіт здобувачів освіти на наявність текстових запозичень (доповідач Ю. Дем’янчук).

 4. Про науково-дослідну роботу студентів та підсумки студентських олімпіад, конкурсів у 2022/2023 навчальному році (доповідач О. Счастлива).

 5. Про нові програми навчальних дисциплін на 2023/2024 навчальний рік для здобувачів фахової передвищої освіти (доповідачі: Н. Молокова, В. Опаряк,  О. Тимченко, Ю. Сидоренко І. Фастовець,).

346.PNG

Бути здоровими і обізнаними – модно!

У рамках декади педагогічної майстерності викладачів фізичного виховання КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 17 травня 2023 року керівником гуртка  «Фітнес» Надією Овчаровою  було проведено майстер-клас на тему «Бути здоровими і обізнаними – модно».

   Мета заходу: виховувати у студентів ціннісне ставлення до свого здоров’я, своєї зовнішності та краси.

   Краса, внутрішня і зовнішня, має бути не шаблонною і правильною, а індивідуальною і особливою. «Краса має бути живою» – під таким гаслом проходив захід.

   Разом з викладачем під час майстер-класу працювали студенти: Горбенко Ірина (12 ПО(а) група); Дорошенко Аліна (13 ПО(ф) група); Кадькаленко Іванна (13 ПО(ф) група); Плетяна Євгенія (22 ПО(а) група); Хорошко Катерина (22 ПО(а) група); Тонкошкур Софія (22 ПО(а) група); Берегова Катерина (34 ПО(ін) група); Павлище Каріна (3 ДО група).

   Участь у майстер-класі сприяла удосконаленню фізичних здібностей, розширенню арсеналу життєво важливих рухових умінь, зміцненню здоров'я студентів, активну відпочинку, формуванню естетичних смаків.

   Краса, досконалість і життя, тема  краси – вічні.

544444245.png

Регіональний методичний онлайн-кластер

17 травня 2023 року у рамках роботи методичного об'єднання викладачів іноземних мов педагогічних ЗФПО Центрального регіону України на базі Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» відбувся методичний онлайн-кластер «Партнерське викладання іноземної мови як фактор підвищення якості фахової передвищої освіти», який мав на меті ознайомити присутніх зі студентськими проєктами на тему «Stand with Ukraine!»

   У заході взяли участь викладачі англійської мови та студенти 42 ПО (а) групи КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» Катерина Рачінська, Анастасія Щипак та Аліна Оксова, під керівництвом викладача англійської мови Лілії Нечипоренко.

   Присутнім було представлено проєкт “Ukraine is still free and independent”, де студенти показали найважливіші моменти подій в Україні, єдність українського народу, волонтерську діяльність студентів та викладачів коледжу і ще раз наголосили на тому, що Україна вільна і незалежна держава, яка обов’язково переможе завдяки своїм мужнім і незламним громадянам.

45456.png

Удосконалюємо цифрову компетентність

Із 16.01.2023 до 13.05.2023 на курсах  ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України 34 педагогічні і науково-педагогічні  працівники КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» підвищували кваліфікацію за темою «Формування цифрового середовища закладу освіти: технології, принципи та засоби». Курси проходили на базі коледжу. 

   13 травня 2023 року відбувся захист випускних робіт. Комісія у складі професора В. В. Олійника, доцента Л. Г. Кондратової , старшого викладача М. Є. Андроса відзначила якісну підготовку робіт усіх випускників групи. Цікавими для присутніх, з опорою на досвід, роботи були виступи з презентаціями таких педагогів:

- Парфенової Ю. А. – «Організація дистанційного навчання в закладах фахової передвищої освіти»;

- Тимченко О. В. – «Використання мережевих технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу»;

- Виноградової В. Г. – «Використання інформаційно-цифрових технологій в освітній діяльності викладача закладу фахової передвищої освіти»;

- Счастливої О. Д. – «Цифрова трансформація закладу фахової передвищої освіти як необхідна умова якісної підготовки майбутніх фахівців»;

- Галашевської В. М. – «Сервіси Google для організації взаємодії учасників освітнього процесу закладу фахової передвищої освіти»;

- Шульги О. Т. – «Організація керованої самостійної роботи здобувачів освіти за дистанційною формою навчання»;

- Опаряк В. О. – «Види дистанційних занять у практиці викладання дисциплін в закладах фахової передвищої освіти».

   Вітаємо колег із отриманням свідоцтв про підвищення кваліфікації! Бажаємо плідного втілення нових знань і вмінь у професійній діяльності.

image_1.png

Рухова активність – основа фізичного здоров’я

11 травня 2023 року в  рамках декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії фізичного виховання КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» було проведено ігрове заняття викладачем Анною Куліш з групою 14 ПО(ін), мета якого: привернути увагу студентів до свого здоров’я, мотивувати до здорового способу життя; формувати навички здорового способу життя; розвивати руховий апарат, швидкість, спритність, силу, кмітливість.

   Рухова активність – основа фізичного здоров’я, вона є провідним фактором оздоровлення людини, тому що спрямована на стимулювання захисних сил організму, на підвищення потенціалу рівня здоров’я.

   У ході заняття студенти брали участь в естафетному бігу 20м×5, перетягували канат, метали медбол і переконувались, що повноційна рухова активність є невід’ємною частиною здорового способу життя і впливає на всі сторони життєдіяльності людини та організму  в цілому.

20230504_154552.jpg

Лайфхаки безпечного користування Інтернетом

Відповідно до плану проведення Тижня безпеки життєдіяльності 04 травня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» було проведено позанавчальний захід для студентів І-ІІІ курсів на тему «Лайфхаки безпечного користування Інтернетом», який підготувала і провела викладач інформатики Аліна Круликівська.

Тему заходу було розкрито за таким планом:

 • Вступне слово викладача;

 • Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»;

 • Перегляд відеоролика «Безпечний Інтернет»;

 • Робота в групах: «Корисний Інтернет», «Шкідливий Інтернет»;

 • Презентація плакатів лідерами груп;

 • Вправа «Підтвердіть чи скасуйте твердження»;

 • Презентація «Лайфхаки безпечного користування Інтернетом»;

 • Заключне слово викладача.

Присутнім у ході заходу була надана корисна інформація та практичні поради щодо забезпечення особистої інформаційної безпеки для уникнення ризиків під час роботи в Інтернеті, підвищено обізнаність щодо потенційних небезпек та загроз в Інтернеті, включаючи шахрайство, кібербулінг, фішинг, фармінг, зловмисні програми, визначення безпечних та шкідливих сторін глобальної мережі Інтернет.

Захід є актуальним, бо в умовах воєнного стану важливо дотримуватися правил безпечного користування Інтернетом, адже безпека та захищеність в Інтернеті залежать від наших дій, це наша спільна відповідальність, частина кібербезпеки всієї України.

12.png

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція на базі коледжу

27 квітня 2023 року на базі КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів» в рамках реалізації завдань ІІІ (формувального) етапу Всеукраїнського експерименту за темою «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх  педагогів у комплексі ліцей-коледж» (2018-2024), майданчиком для якого став наш заклад.

Мета конференції: об’єднати зусилля науковців, практиків, державних і громадських діячів щодо розв'язання актуальних проблем формування системи наступності в освіті та професійної мобільності майбутніх педагогів в умовах закладів фахової передвищої та вищої освіти, розглянути можливості ефективного використання цифрових технологій для професійної мобільності майбутніх педагогів з урахуванням сучасних цифрових трендів навчання й розвитку особистості ХХІ-го століття. 

Модератором пленарного засідання конференції виступила Кондратова Людмила Григорівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ВОСІКТ ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись представники МОН України, ДНУ  «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

У пленарному засіданні взяли участь науковці ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, НТУ України «КПІ імені Ігоря Сікорського», представники адміністрації коледжу Валерій Ружицький, Тетяна Хоренко, Оксана Косяк, Тетяна Панченко, Вікторія Галашевська та голова студенської ради Катерина Рачінська.

У секційних засіданнях взяли участь представники різних закладів освіти України. Педагогами та студентами КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» було подано понад 60 доповідей за тематичними напрямами роботи конференції:

Актуальні проблеми системи наступності освіти в Україні: історія, теорія та практика.
Управління розвитком професійної мобільності майбутніх педагогів.
Психолого-педагогічні аспекти професійної мобільності студентів в умовах закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Цифрові технології у розвитку професійної мобільності майбутніх педагогів.
Перспективні шляхи розвитку професійної мобільності студентів: міжнародний і вітчизняний досвід.
Виступи доповідачів вразили своєю актуальністю, оригінальністю, креативністю та науковою новизною.  Представлені на конференції дослідження стануть хорошою основою для реалізації завдань ІV (узагальнюючого) етапу Всеукраїнського експерименту за темою «Система наступності в розвитку професійної мобільності майбутніх  педагогів у комплексі ліцей-коледж».

012.png

Завзяті нишпорки

З метою удосконалення навичок роботи з сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, різними онлайн-сервісами, формування у студентів позитивного ставлення до вивчення природничих дисциплін 19 квітня 2023 року було проведено природничий вебквест «Завзяті нишпорки», організатором якого стала Олена Тимченко, викладач природничих дисциплін.

   Вебквест – технологія, що належить до сучасних педагогічних стратегій ефективного використання Інтернету. Учасникам квесту необхідно було знайти прислів’я, щоб не занепасти духом, встановити рослину, яка принесе заспокоєння, відшукати здоров’я, аби допомогти собі дістатися додому та дізнатися, чи можна їсти усе підряд в такій ситуації.

   Переможці квесту визначалися серед учасників, які набрали найбільшу кількість балів та швидше впоралися із завданнями. Найактивнішими стали студенти 12 ПОа групи, які посіли всі призові місця:

   І місце – Анастасія Кур’ян.

   ІІ місце – Анастасія Ковальчук.

   ІІІ місце – Софія Бабаніна.

   Вітаємо студентів з перемогою та бажаємо успіхів!!!

_viber_2023-04-14_11-04-02-668.jpg

Зустріч в лабораторії професійного зростання

13 квітня 2023 року в рамках декади педагогічної майстерності викладачів природничих дисциплін, БЖД та охорони праці в коледжі була організована зустріч студентів 3-х курсів спеціальності 013 Початкова освіта в лабораторії професійного зростання на тему «Компетентнісний потенціал уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Модераторами зустрічі виступили викладачі природничих дисциплін Ольга Литвин і Віра Виноградова.

   Мета зустрічі – розкрити особливості проведення уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ» із застосування діяльнісного підходу, спрямованого на формування ключових компетентностей, підготувати майбутніх вчителів до організації і керівництва процесом навчання у початковій школі.   

   Активну участь у розкритті теми разом із викладачами взяли і студенти:      

-  Екологічний потенціал уроків «Я досліджую світ», Погребняк Інна, студентка 32 ПО(а) групи;

- Формування екологічного мислення молодших школярів у процесі вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ», Поліщук Роксолана, студентка 31 ПО(і) групи;

- Організація дослідницької діяльності учнів на уроках «Я досліджую світ», Шиян Олександра, студентка 31 ПО(і) групи;

- Реалізація діяльнісного підходу з переважанням ігрових методів і прийомів навчання на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ», Харченко Вікторія, Чернишенко Марина, студентки 32 ПО(а) групи;

- Використання народознавчого матеріалу на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ» для реалізації компетентнісного підходу до навчання, Войновська Катерина, студентка 31 ПО(і) групи;

-  Валеологічні аспекти уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ», Яковенко Діана, студентка 31 ПО(і) групи;

- Використання здоров’язбережувальних технологій: практичний аспект, Сушанська Софія, Чорногор Ангеліна, студентки 32 ПО(а) групи.

   Зустріч стала своєрідною підготовкою здобувачів освіти до проведення пробних уроків, складання екзамена з навчального предмета «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

013.png

Знання, що рятують

12 квітня 2023 року в рамках декади викладачів циклової комісії природничих дисциплін, БЖД та охорони праці Олена Тимченко провела природничий вебквест «Знання, що рятують» для здобувачів освіти І-IV курсів.

   Вебквест є одним із популярних і сучасних видів освітніх Інтернет-технологій. Учасники занурилися у світ дивовижних, випадкових відкриттів, містичних явищ та невиправданих сподівань, простежили шлях наукових пошуків, дізнатися про незвичайні подробиці життя науковців, з’ясували важливість знань для уникнення небезпеки разом із завданнями вебквесту.

   Переможцями вебквесту «Знання, що рятують» стали студенти, які набрали найбільшу кількість балів та швидше впоралися із завданнями:

І місце – Анастасія Ковальчук, студентка 12 ПОа групи.

ІІ місце – Анастасія Хоптяр, студентка 41 ПОі групи.

ІІІ місце – Анастасія Гутник, студентка 31 ПОі групи.

   Вітаємо переможців і сподіваємося, що процес виконання завдань був цікавий і пізнавальний.

практика.PNG

Пробні уроки – мотивація до майбутньої професії

Становленню майбутнього вчителя початкових класів сприяє проходження педагогічної практики «Пробні заняття та  уроки», яка дає можливість студентам  поєднати теорію з практикою, допомагає розвитку педагогічних здібностей, вихованню внутрішньої готовності працювати з дітьми в початковій школі, сприяє формуванню професійних умінь і навичок; стимулює потребу систематично поглиблювати свої знання та творчо  їх застосовувати у практичній діяльності.

   11 квітня 2023 року у рамках проведення декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії природничих дисциплін студенткою 32 ПО(а) групи Харченко Вікторію було проведено відкритий урок інтегрованого курсу «Я досліджую світ» в 3-В класі ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» Білоцерківської міської ради із застосуванням інтерактивних методів та сучасних засобів навчання (методист Віра Виноградова).

   Студентка продемонструвала вміння інтегрувати традиційні та інноваційні методи і прийоми навчання, використовувати різноманітні засоби навчання та форми організації діяльності молодших школярів на уроці, проявляти мобільність, гнучкість, підтримувати високу працездатність учнів та створювати  сприятливу атмосферу навчання, що забезпечило грунтовне засвоєння нових знань, умінь і навичок.

   Вітаємо Харченко Вікторію з успішним проведенням першого уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

IMG_1799.jpg

Домедична допомога в екстремальних ситуаціях

Нещасні випадки часто трапляються в умовах, коли немає можливості швидко повідомити про них і викликати бригаду екстренної (швидкої) медичної допомоги.

   У таких обставинах надзвичайно важливого значення набуває перша невідкладна домедична допомога, яка повинна бути надана на місці пригоди до прибуття лікаря або доставки постраждалого в лікувальний  заклад.  Таку домедичну  допомогу повинна вміти зробити кожна людина.

   11 квітня 2023 року в рамках декади циклової комісії  викладачів природничих дисциплін, БЖД і охорони праці викладачем Валерієм Карпенко в 12 ПО(а) групі було проведено відкрите практичне заняття «Домедична допомога в екстремальних ситуаціях». На занятті студенти практично відпрацьовували питання надання домедичної допомоги постраждалим при пораненнях кінцівки, ускладнених кровотечею; порушенні прохідності дихальних шляхів; правила накладення стерильних пов’язок.  

   Дане практичне заняття дало змогу студентам закріпили раніше отримані теоретичні знання з предмета «Захист України» та набути нових умінь і навичок.

1.jpg

Педагогіка партнерства як засіб екологічного виховання

06 квітня 2023 року відбувся онлайн-семінар «Педагогіка партнерства як засіб екологічного виховання», організатором якого став Комунальний заклад Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка». У заході взяли участь голови циклових комісій та викладачі природничих дисциплін педагогічних ЗФПО Центрального регіону України.

   Учасники онлайн-семінару розкрили суть, принципи, основні ідеї педагогіки партнерства; доводили важливість дотримання педагогічних умов педагогіки партнерства в екологічному вихованні дітей молодшого шкільного віку.

   У своєму виступі голова циклової комісії викладачів природничих дисциплін, БЖД та охорони праці Олена Тимченко визначила роль навчально-польової практики у формуванні екологічної компетентності майбутніх учителів початкової школи.

   Сформована екологічна компетентність педагога є необхідною умовою для формування й розвитку відповідних якостей особистості у майбутніх вихованців. Тому підготовка вчителя початкових класів, окрім засвоєння теоретичних знань, передбачає отримання ними практичних умінь і навичок роботи в природі, формування навичок здійснення краєзнавчої роботи.

02.png

Таємниці природи

05 квітня 2023 року викладачем природничих дисциплін Оленою Тимченко проведено природничий вебквест «Таємниці природи» в рамках освітнього хабу «Цифрова освіта».

   Виконання завдань квесту передбачало використання інтернет-ресурсів з практичною метою для пошуку необхідної інформації, її критичного аналізу та перетворення. Учасники інтелектуальних змагань досліджували примхи природи, розгадували таємниці водойм та шукали особливий орган.

   Переможцями вебквесту «Таємниці природи» стали учасники, які набрали найбільшу кількість балів та швидше впоралися із завданнями:

І місце – Артем Войтенко, студент КЗ КОР «Ржищівський гуманітарний фаховий коледж».

ІІ місце – Артем Саражинський.

ІІІ місце – Надія Башурова, студентка КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

   Вітаємо переможців і сподіваємося, що завдання і процес інтелектуальних пошуків забезпечив величезне задоволення учасникам квесту.

_viber_2023-04-05_09-19-46-796.jpg

Відбулося квітневе засідання педагогічної ради

3 квітня 2023 року у КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося чергове засідання педагогічної ради, під час якого було розглянуто наступні питання:

Про виконання рішень педагогічної ради «Аналіз освітньої діяльності педагогічного колективу в І семестрі 2022/2023 навчального року, завдання та пріоритетні напрями роботи на ІІ семестр 2022/2023 навчального року» від 30 січня 2023 року (Корчинська Н. Ю., завідувач відділення)
Виховання студентської молоді в умовах нових стандартів освіти (Косяк О. В., заступник директора з виховної роботи; співдоповідачі: Рачінська К., голова Студентської ради коледжу; Донченко Ю.В., голова циклової комісії кураторів академічних груп; Літвін Ю.О., викладач психолого-педагогічних дисциплін; Янакова Д.О., соціальний педагог коледжу)
Про результати громадської атестації (ІІ семестр 2022-2023 н. р.) (Хоренко Т. О. , заступник директора з навчально-виховної роботи);
Про затвердження робочих навчальних планів на 2023/2024 н. р. для здобувачів освіти 2023 року набору (Хоренко Т. О. , заступник директора з навчально-виховної роботи);
Про затвердження ОПП підготовки фахового молодшого бакалавра спеціальності 013 Початкова освіта. (Хоренко Т. О. , заступник директора з навчально-виховної роботи);
Про затвердження Положення про підготовчі курси для вступу до коледжу на базі 9 класу (Хоренко Т. О. , заступник директора з навчально-виховної роботи);
Про затвердження графіку роботи курсів для вступу до коледжу на базі 9 класу (Хоренко Т. О. , заступник директора з навчально-виховної роботи);
Про затвердження освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта. Психологія» для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Панченко Т. Л., завідувач кафедри);
Про розгляд клопотань педагогічних працівників щодо визнання результатів підвищення кваліфікації (Счастлива О. Д., завідувач навчально-методичного кабінету);
Затвердження Правил прийому для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра в 2023 році та Правил прийому для здобуття першого (бакалаврського) рівня в 2023 році (Семигайло І.В., секретар приймальної комісії).
   Під час засідання педагогічної ради було прийнято ряд конструктивних рішень, що, на думку педагогічного колективу та Студентської ради коледжу,  сприятимуть оптимізації освітнього процесу.

IMG_6381.jpg

Стартував навчальний курс "Програмування для дітей"

У рамках Освітнього хабу Київщини на базі КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» 3 березня 2023 року стартував навчальний курс "Програмування для дітей" (спікер Юлія Парфенова) для молодших школярів 8-9 років, що розрахований на 4 заняття. 

   Уже на першому занятті юні учасники заходу ознайомилися із поняттями: Що таке Scratch?  Огляд робочого середовища Scratch. Поняття проєкту. Спрайти. Створення спрайтів і костюмів. Сцени. А також зробили  перші кроки в програмуванні;  навчилися  будувати алгоритми; отримали  досвід пропрацювання логіки гри, її програмування  і створення персонажів. 

   Завершивши курс, кожна дитина навчиться з користю використовувати комп'ютер. Заняття зі Scretch допоможуть не лише зрозуміти “магію” комп’ютерної гри, а й сприятимуть розвитку творчого та системного мислення молодших школярів.

1.jpg

Екологічне мислення – ознака цивілізованої людини

На базі КЗ КОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А. С. Макаренка» 30 березня 2023 року відбулася студентська онлайн-конференція «Екологічне мислення – ознака цивілізованої людини», участь у якій взяли здобувачі освіти з десяти педагогічних ЗФПО Центрального регіону України.

Напрями роботи онлайн-конференції:

–       екологічне мислення та екологічна свідомість;

–       екологічне мислення і корисні звички.

На регіональній конференції коледж представляли:

Погребняк Інна, студентка 32 ПО(а) групи, тема виступу «Екологічна культура та виховання молодших школярів» (науковий керівник Віра Виноградова);

Поліщук Роксолана, студентка 31 ПО(і) групи, дослідження на тему «Формування екологічного мислення молодших школярів у процесі вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ»(науковий керівник Ольга Литвин).

У ході конференції здобувачі фахової передвищої освіти акцентували увагу на важливості екологічного виховання молодших школярів, що сприятиме формуванню ціннісного ставлення до природи та становленню відповідальної поведінки, спрямованої на її збереження.

13.PNG

Освітній хаб «Українська для кожного»

30 березня 2023 року відбулося заключне заняття в рамках освітнього хабу «Українська для кожного». Спікери Наталія Корчинська та Ольга Леонова запропонували усім присутнім поринути у світ фемінітивів, адже для декого назви жіночих професій здаються дивними та незвичними.

   Але саме поява великої кількості фемiнiтивів в українській мові показує, що українки активно залучені до всіх суспільних процесів, в усі  сфери діяльності, а наша мова продовжує постійно розвиватися.

   Упродовж заняття учасники прослідкували походження фемінітивів, способи їх утворення та найпродуктивніші суфікси, за допомогою яких від маскулінітивів утворюються жіночі відповідники.

   Попрацювавши практично, присутні переконалися в багатстві та різноманітті рідної мови та вкотре переконалися, що мова – це наша душа, що досконало володіти українською мовою – це круто!

_viber_2023-03-30_13-40-12-128.jpg

Підсумкове засідання атестаційної комісії коледжу

 29 березня 2023 року в КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» відбулося підсумкове засідання  комісії з атестації педагогічних і науково-педагогічних працівників із таким порядком денним:

Про атестацію педагогічних/науково-педагогічних працівників Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж» у 2022/2023 навчальному році.
Про створення лічильної комісії.
Про результати голосування членів атестаційної комісії.
   Члени атестаційної комісії прийняли наступну ухвалу:

   Згідно з п. 3.13 Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за № 1255/18550, змін до положення, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за № 14/20327, наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.8.2013 року за № 1417/23949:

Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»:
Веред Алісі Олегівні, викладачу психолого-педагогічних дисциплін;

Петраш Жанні Олександрівні, викладачу англійської мови;

Черниш Любов Сергіївні, викладачу психолого-педагогічних дисциплін.

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»:
Никоненко Марина Вікторівна, викладач української мови і літератури.

Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня департаменту освіти і науки КОДА з атестації педагогічних працівників:
про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»:
Молокової Маргарити Анатоліївни, викладача англійської мови

про присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»:
Куліш Анні Олексіївні,  викладачу фізичного виховання;

Нечипоренко Лілії Василівні, викладачу англійської мови.

про відповідність раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «викладач-методист»:
Виноградової Віри Геннадівни, викладача природничих дисциплін;

Журавської Наталії Миколаївни, викладача математики;

Медвідь Лариси Вікторівни, викладача психолого-педагогічних дисциплін;

Ружицького Валерія Андрійовича, викладача образотворчого мистецтва.

про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач»:
Андрєєвій Аліні Петрівні, викладачу музичного виховання з методикою навчання;

Бородійчук Галині Петрівні, викладачу української мови і літератури.

про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «викладач-методист»:
Літвін Юлії Олександрівні, викладачу психолого-педагогічних дисциплін;

Счастливій Олені Дмитрівні, викладачу англійської мови.

47698.png

Онлайн-семінар завідувачів навчально-виробничої практики

На базі КЗ КОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А. С. Макаренка» 29 березня 2023 року відбувся онлайн-семінар «Пошук ефективних шляхів забезпечення якості організації педагогічної практики в контексті підготовки майбутніх педагогів», участь у якому взяли завідувачі навчально-виробничої практики десяти педагогічних ЗФПО Центрального регіону України.

   Напрями роботи онлайн семінару:

- Сучасні методологічні підходи до практичної підготовки здобувачів освіти у закладах фахової передвищої освіти.

- Педагогічні інновації в педагогічній практиці.

- Особливості формування індивідуальної освітньої траєкторії студентів в ході педагогічної практики в умовах дистанційного навчання.

- Організаційні питання забезпечення практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти: проблеми і перспективи.

   На семінарі досвідом роботи поділилася завідувач навчально-виробничої практики коледжу Вікторія Галашевська. Тема її виступу «Організація і проведення практики в умовах змішаного навчання» актуальна, адже останні роки педагогічна практика набула нових форм реалізації.

754987.png

Від теорії до практики. Вільна педагогіка Марії Монтессорі

28 березня 2023 року для студентів-бакалаврів спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта було проведено інтегроване заняття - workshop на тему:  «Когнітивний розвиток дітей за методикою Марії Монтессорі».

   Заняття провели Надія Стаднік, старший викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, та Юлія Літвін, викладач психолого-педагогічних дисциплін коледжу. Модератори розробили цікаву програму, що поєднала такі навчальні дисципліни: «Формування у дітей елементарних математичних уявлень», «Ознайомлення дітей із суспільним довкіллям», «Розвиток мовлення», «Дитяче експериментування», «Вікова та педагогічна психологія», «Навчання через гру».

   Знайомство розпочалося з радісного привітання-пісні «Привіт-привіт!», яка налаштувала учасників зустрічі на позитивний лад. Надія Стаднік  розповіла про життя і плідну діяльність Марії Монтессорі та запросила усіх у подорож станціями - 5 зонами діяльності, які виділила М. Монтессорі: зона навичок практичного життя, сенсорно-моторна, математична, мовна та космічна.

   Практичний workshop також включав роботу в усіх перелічених зонах. Зона сенсорно-моторного розвитку – робота з піском у sand-box, ігри з паличками Дж. Кюїзенера, блоками З. Дьєнеша, різноманітними фігурами. У математичній зоні використовували математичні ваги, геометричні фігури, геоборд, дидактичні матеріали для виконання математичних дій. Мовна зона була представлена іграми «Потяг», «Вкладиші», «Склади розповідь». Космічна зона, яка передбачає вивчення основ біології, географії, природничих наук, включала роботу з іграми на липучках різноманітного спрямування.

   Подорож була активною, плідною та результативною і учасники не помітили, як сплив час…..але в кожного з них залишилися згадки про неповторну та вільну методику неперевершеної Марії Монтессорі!

   Опрацьовані дидактичні матеріали та вправи стануть студентам у пригоді, коли прийде час переносити свої знання у практичну площину в дитсадках та школах. Тож із проблемою формування психічної, інтелектуальної, емоційно-вольової, фізичної, соціальної та мотиваційної готовності дошкільників до навчання у школі майбутні педагоги впораються на найвищий бал.

   Завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної й початкової світи, кандидат психологічних наук Тетяна Панченко підбиваючи підсумки заходу відмітила, що основне завдання інтегрованого воркшопу – продемонструвати наступність між процесом дошкільної та початкової освіти – реалізовано повною мірою.

2023-03-28_150129.png

Українська для кожного: Наголошуймо правильно!

28 березня 2023 року тренером Наталією Мусієнко проведено освітній хаб «Наголошуймо правильно!». Даному питанню була приділена значна увага, тому що в сучасній Україні при всій популяризації української мови та культури все ще поширена така проблема,  як неправильне наголошення слів.

   Наголос у словах української мови складно правильно визначити, бо він не тільки може припадати на будь-який склад, але йому також властива рухомість – можлива зміна наголосу при відмінюванні слова. За допомогою наголосу можуть розрізнятися лексичні значення слів, граматичні форми одного й того ж слова і різні частини мови. Ситуацію також ускладнює відсутність чітких правил щодо формування наголосу та велика кількість винятків.

   Учасники зустрічі опрацювали складні випадки наголошення слів та загальні правила наголошення в іменниках, прикметниках, числівниках і дієсловах, виконали практичні та тестові завдання, зійшлися на думці, що наголос живе в слові, окрилює його мелодією, робить неповторним. Правильне наголошування слів створює красу рідної мови, її музичну витонченість і легкість.

41.png

Soft skills як важливі навички сучасності

Рівень успіху вже давно перестав залежати тільки від того, наскільки добре можна виконувати свої безпосередні обов`язки. Щоб бути компетентним фахівцем, треба розвивати Soft skills, так звані «м`які навички». Глибокими знаннями за спеціальністю та високою кваліфікацією вже нікого не здивуєш. Саме тому зараз на ринку праці цінуються особистісні якості. Soft Skills – це комплекс універсальних навичок, які відповідають за успішність у будь-якій сфері діяльності, незалежно від спеціальності.

   23 березня 2023 року у рамках проведення декади педагогічної майстерності викладачів циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін Алісою Веред та Юлією Літвін для студентів 44 ПО(ін) групи було проведено заняття з елементами тренінгу «Формування "soft-skills" у процесі професійного розвитку майбутнього вчителя початкових класів».

   Під час тренінгу студенти ознайомилися з поняттями «hard skills» та «soft skills»; визначили, які складові входять до цих навичок; виділили, якими ознаками soft skills повинен володіти сучасний працівник в сфері освіти, а головне – вчилися практично формувати необхідні м’які навички за допомогою практичних вправ «Хвилина слави», «Вулкан», «Шалений архітектор», «Газета». Отримані знання та вміння сприяли розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців освіти.

764573.jpg

Педагогіка партнерства в освітньому процесі

На базі КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А. С. Макаренка» 23 березня 2023 року в рамках засідання методичного об’єднання голів циклових комісій психолого-педагогічних дисциплін відбувся онлайн-семінар «Педагогіка партнерства в освітньому просторі фахового педагогічного коледжу». В центрі уваги присутніх були питання, що стосуються теоретико-методологічних засад педагогіки партнерства, особистісного та процесуального аспекту реалізації ідей педагогіки партнерства, готовності майбутніх вчителів до реалізації педагогіки партнерства у початковій школі.

   Учасниками онлайн-семінару були Юлія Сидоренко, голова циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін та  Надія Стаднік, старший викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук. Юлія Сидоренко зупинилася на питанні «Подолання антиінноваційних (психологічних) бар’єрів у педагогічній діяльності як основа реалізації педагогіки партнерства», адже профілактика та подолання психологічних бар’єрів до інноваційної діяльності серед педагогічних працівників є необхід